Tosya'da 5 Kişinin Başlattğı Hukuk Savaşında Son Dakika Gelişmesi

Tosya'da 5 Kişinin Başlattğı Hukuk Savaşında Son Dakika Gelişmesi
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya ilçesi Yunus Emre Mahallesinde  2014 yılında Belediye İmar planında Park alanı olarak tespit edilen alan o dönemin Belediye Meclis kararı ile Resmi Kurum  yeri olarak imar değişğikliği kararı alınmıştı.Alınan karar sonrası mevcut Park alanı Tosya Ticaret ve Sanayi Odasının talebi doğrultusunda ilçenin üretmiş olduğu ürünlerinTeşhir alanı olarak kullanılması için odaya tahsis edilmesini istedi.

Fakat Yunus Emre Mahallesi sakinlerinden Metin Bektaş,Cemil Pirinçli,Neziha Kumcu,Mehmet Necip Alışkan ve Hüseyin Gülabacı isimli şahıslar tarafından söz konusu imartadilatına itiraz edilerek dava açılması neticesinde, Kastamonu İdare Mahkemesinin 31.03.2016 Gün veE:2014/1163 K:2016/451 No’lu kararı ile imar planı değişikliğine ait “06.05.2014 GÜN VE 72 SAYILIBELEDİYE MECLİS KARARININ İPTALİ” için dava açtılar.5 yıl süren hukuk savaşını kazanan mahalle sakinleri mevcu alanın tekrar Park yeri olarak kalmasını sağladı.

Belediye Kastamonu İdare Mahkemesinin 31.03.2016 Gün ve E:2014/1163 K:2016/451No’lu kararına Danıştay 6. Dairesineitiraz edilmiş, Danıştay 6. Dairesinin 02.11.2020 Gün ve E:2016/8506 K:2020/10057 No’lu kararı ileitiraz başvurumuzun REDDİ ne karar verilmiştir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
büyük başarı
büyük başarı - 5 ay Önce

söz konusu alan zaten boş iki metre ötesindede park var birileri iş yaptık demek için iş kurcalıyor...

neziha kumcu
neziha kumcu @büyük başarı - 5 ay Önce

söz konusu alan teşhir alanı değil bina olarak yapılacakt.5 metre ötesinde park yok bilip bilmeden yorum yapmayın. şu anda boş dediğiniz alan park yeri olarak ayırlmıştır.ticaret odasnın zaten şimdi yaptığı binanın arsası mevcutken park alanına sahip çıkması etik olarak zaten hatalıdır.yunus emre mahallesinin bir okulu mevcut değildir.şimdi sormak lazım osmanlı parkı varken tam karşısına park yapılamasına ses çıkarmayanlar yunus emre mahallesinde park yokken buna ses çıkamra hakkına sahip değilidr. bu işgüzarlık değil belediye arsasının birileirne verilemsiner karşı çıkmaktır.

Hüseyin EKEN
Hüseyin EKEN - 5 ay Önce

Tebrik ederim, Allah sayınızı çoğaltsın, ben yaptım oldu kararcılarına iyi bir ders olur umarım.

Sükran A.
Sükran A. - 5 ay Önce

Çok yerinde bir karar olmuş emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şimdi sıra inşAllah Volkan başkanımızda ilçemizin girişine yakışır bir yeşil alan park istiyoruz. Belediyemizin mevcut çalışmalarını takip ediyoruz İnsAllah buraya güzel bir park yapılır

SIRADAKİ HABER