Tosya'da 31 Mart Seçimleri Öncesi Görevlilere Eğitim Verildi

Tosya'da 31 Mart Seçimleri Öncesi Görevlilere Eğitim Verildi
banner271

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler seçimlerinde  ilçe merkezi ve köylerinde oy kullanılacak olan sandıklarda görev alacak sandık kurulu başkan ve memur üyelere eğitim verildi.

İlçe Müftülük Konferans salonunda verilen eğitimde ilçe merkezinde ve köylerinde kurulacak olan  toplam 142 sandıkta görev yapacak olan sandık kurulu başkan ve memur üyeler katıldı.

Eğitimde İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Merve Arslantaş  ve İlçe Seçim Müdürü Recep Manici tarafından sandıklarda görev yapacak olan sandık kurulu başkan ve memur üyelere sandık kurullarının görev ve yetkileri anlatıldı.

Eğitimde, sandıkların kurulmasıyla başlayacak oy verme işleminin sona ermesi ve sandıkların açılması oyların sayılarak tutanaklara geçirilmesi ve oy pusulası ve tutanakların seçim kuruluna teslim edilecek sürece kadar yapılacak işlerde sandık kurullarının görev ve yetkileri video gösterimiyle detaylı olarak katılımcılara anlatıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Ceyhun
Murat Ceyhun - 1 yıl Önce

Tosya bıktı artık mhp den akp den değişim vakti geldi kalabalığa bakıp sonuç mu belli olur en doğru karar iyi parti ve Mustafa Bey diyorum vizyon sahibi bi başkana ihtiyacı var tosya nın

SIRADAKİ HABER