Tosya'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Çoşku İçinde Kutlandı

banner294

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 100. yıldönümü coşku içinde törenlerle kutlandı.

Tosya'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Çoşku İçinde Kutlandı
banner278

 Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir, İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Özgün Yapağı,İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü İsmail Kesgin, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kutlamalar İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü İsmail Kesgin, Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal marşı okundu.Hava muhalefeti nedeni ile kutlamalar Mehmet Erkaragülle Kapalı Spor Salonunda devam etti.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı  töreni Açılış konuşmasını İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü İsmail Kesgin yaptı. Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından İlçede yapılan çeşitli spor dallarında dereceye girenlere ödülleri ve kupaları  protokol üyeleri tarafından verildi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
ESes
ESes - 3 yıl Önce

Vay bee eskiden stadyumda kutlanırdı. Orada kutlandıktan sonra üçoluklarına yukarı sağlı sollu millet piknik yapardı farkında olmadan içimize işlemiş bir adetti ve yine farkında olmadan çekip gitti.

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298