Tosya'da 19 Hafız için Muhteşem İcazet Merasimi

banner294


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

  KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde hafızlığını tamamlayan 13 erkek ve 6 bayan öğrenci için icazet merasimi düzenlendi.

İlçede her yıl yapılan ve gelenekselleşen hafızlık icazet merasimi bu yıl 19 hafız için yapıldı. Sabah namazının kılınmasının ardından Belediye Düğün Salonunda düzenlenen programda açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Eyyüp Demir yaptı. 13 erkek ve 6 bayan olmak üzere 19 öğrencinin hafızlığını tamamladığının altını çizen Müftü Demir Kur’an Kurslarında hafız yetiştirmeye devam ettiklerini söyledi.

Programda konuşan Kastamonu Müftüsü Osman Aydın icazetlerini tamamlayan hafızları tebrik ederek eğitim hayatlarında başarılar diledi.

İl Müftüsü Osman Aydın’ın duasının ardından Belediye Düğün Salonundaki program sona erdi. Hafızlar ve katılımcılar kortej yürüyüşü ile ilahiler eşliğinde Ulu Cami önüne kadar yürüdü.  Burada okunan Kur’an-ı Kerim ve ilahilerin ardından İl Müftü yardımcısı Yüksel Başkan tarafından dua yapıldı.

Hafızlık İcazet Merasimi Meraş-i Abdurrahman Paşa Camiinde yapılan program ile devam etti. Kastamonu Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Hafız Mehmet Ali Kurt, Üsküdar Yıldırım Beyazıt Cami Müezzin Kayyımı Hafız Ekrem Öztürk ve Emekli Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Halit Karaca ve hafız öğrenciler tarafından Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından hafızlık belgelerinin takdimi ödül töreninin ardından Hafızlık İcazet Merasimi yapılan dua ile sona erdi.  

  (SDA-Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner291

banner307