Tosya D-100 Gece Mesaisinde 1 Yaralı

Tosya dörtyol kavşağı olarak bilinen Çorum kavşağında 10.05.2012 tarihinde akşam 21.45 'de meydana gelen kazada 2 araç çarpıştı.

Tosya D-100 Gece Mesaisinde 1 Yaralı
banner278

buraya tıklayınız

Dökme çimento fabrikasından  Hazır Beton tesislerine dökme çimento getiren  T.Ö. ‘ün kullandığı 06 DC 5422 plakalı silobaz kamyon hazır beton tesisine çimento naklini yapmasının ardından, geri dönmek üzere hazır beton tesisinden ayrıldı.Silobaz kamyon dörtyol kavşağına geldiği sırada, Tosya’dan Samsun istimaketine gitmek için yola çıkan Y.T.’ın kullandığı 37 KF 211 plakalı Dublo araç, kavşağa hızla girmesinin etkisiyle silobaz kamyona yan taraftan çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan araç yol kenarındaki banketleri kırarak yol kenarına savruldu.


Y.T.’ın kullandığı 37 KF 211 plakalı araçta ağır hasar meydana gelirken araç sürücüde yaralandı. 37 KF 211 plakalı aracın sürücüsü tedavisi yapılmak üzere, olay yerine gelen ambülans ile Tosya Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı


Kazanın meydana geldiği kavşak kısa süreli güvenlik nedeniyle trafiğe kapatıldı.


Kazayı duyup olay yerine gelen vatandaşlar Kavşaklardaki sorunların çözülmemesine bir kez daha tepki göstererek, kavşakta bulunması gereken ama olmayan çevre aydınlatma ,trafik sinyalizasyon ışıklarının ve uyarı işaretlerinin aktif olmadığını dile getirerek duruma isyan ettiler.


Tosyahaberleri.com olarak bundan kısa bir süre önce yine kavşaklardaki eksiklikleri dile getirmiş ve akabinde Karayolları Bölge Müdürü Tosya’ya gelerek kavşakları ve yolları denetleyip eksiklikleri çözmeye çalışacaklarını beyan etmişti.

Görevlilere ve Yetkililere tekrar soruyoruz ve sormaya da devam edeceğiz ;
Kavşaklarda Daha Kaç Kişi Ölecek?
Kavşaklarda önlem almak için kimin ölmesi  gerekiyor ?

Tosya dörtyol kavşağında meydana gelen kaza ile ilgili tahkikat devam ediyor.

Haber: Alaattin Keşoğlu (DHA)
Foto : Sedat Ağacıkoğlu (HTA)


Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2012, 18:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
enhoca
enhoca - 9 yıl Önce

uyuyalım arkadaşlar....!uyuyalım...

M.SAİM KIRIŞ
M.SAİM KIRIŞ - 9 yıl Önce

eyyy mülkiye amirleri sayin başkan haric yok mu bu işin bir çaresi üvey evlat oldugumuzu bir kez daha hatirlayalim arkadaşlar yine ödenek yoook.

mehmed
mehmed - 9 yıl Önce

o yıl yarım saat trafiğe kapatılsın bakın nasıl dikkat çekilir. zanımca o yol kimsenin umurunda değil

sarıçizmeli
sarıçizmeli - 9 yıl Önce

ulusal basın vasıtasıyla sesimizi duyurmak gerekir... eylemler düzenlenmeli.. yarım saat kapatılsa o yol bak noluyo ;)

SIRADAKİ HABER