Tosya Berçin Köyünde Yardım Bekleyen Aile Gün Sayıyor

banner266

Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı Berçin Köyünde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailenin yaşadığı dram yürekleri burktu. Aile, kullanılamaz haldeki evlerinin üzerlerine yıkılmasından ötürü büyük korku yaşadıklarını söyledi.

Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı ilçeye 15 kilometre uzaklıkta 20 hanenin bulunduğu Yukarı Berçin Köyünde ikamet eden Recep Kıraç ve ailesi, her an yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldıkları evlerinde yaşam mücadelesi veriyor. Aile, evlerinin yıkılma tehlikesi nedeniyle geceleri büyük korku yaşadıklarını ve uyuyamadıklarını belirterek, yetkililerden yardım istedi. “Her gece ev yıkılacak diye korkudan uyuyamıyoruz” Eşi ve iki çocuğu ile birlikte derme çatma bir evde ikamet eden Recep Kıraç, soğuk kış günlerinde her geceyi uykusuz geçirdiklerini ifade ederek, “Bir gün bu köye haber diye geldiğiniz zaman inanın evimizin yıkıldığını ve bizlerde enkaz altından çıkarıldığını göreceksiniz. Ben kalp hastasıyım, eşim ise nedenini bilemediğimiz bir hastalıktan dolayı aniden bayılıyor, birkaç gün baygın yatıyor. Çaresizlik ve imkansızlıktan tedavi bile olamadık. İki tane çocuğum var, ilçeye her sabah okumaya gidiyorlar. Öğretmenleri sağ olsun okulda çocuklarımıza yardım ediyorlar” diye konuştu.

KAYMAKAMLIK EV YAPIMI HABER LİNKİ

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2019, 06:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖMER ARKALI
ÖMER ARKALI - 8 ay Önce

TOSYALI DEGİLİM,EN BAŞTA BU GÜZEL HABER VE İLGİ İÇİN TEŞEKKÜRLER .AİLEMİZE RABBİM YARDIM EYLESİN .HER ŞEYİ KOYUN BİR KENARA O ANNEMİZİN YÜZÜNDEKİ ÇARESİZLİGİ İÇİNE SİNDİRE BİLİYORSA O MEVKİ VE MAKAMDAKİ GÖREVLİLER .BİR BAHANEDE BULACAKLARDIR İLLAKİ .SESSİZ KALINAMAZ BİR DURUM EL VİCDAN DİYEREK YETKİLİLERDEN EN KISA SÜREDE CEVAP BEKLİYORUZ .BİZ NE ZAMAN BU HALE GELDİK ŞAŞIYORUM.ÖNCE GARİBANLAR SONRA PATİLER ÜŞÜMESİN BENCE DEGİLMİ AMA,ERZAK YOK ,EGİTİM DESTEGİ YOK ,AL SANA 7,5 MİLYAR NE YAPARSAN YAP NEDİR YAZIKTIR GÜNAHTIR .GARİBİN ÇİLESİ ZORDUR BEE.GÜZEL HABERLER BEKLİYORUZ TAKİPCİSİYİZ.

Gazi
Gazi - 8 ay Önce

Allah yardımcın olsun ne diyelim

Natenali
Natenali - 8 ay Önce

Ya geçin bunları bir insan köy yerinde ne yapamaz demek ki bu kişi sıkıntılı bir kişi ki Berçin köyü yardım etmiyor. Gerçek muhtaçlara yardım edilmesi gerekiyor bence bu kişinin yardıma ihtiyacı yok

eses
eses - 8 ay Önce

natenali isimli yorumcu sen yardım ediversene burdan yorum yapacağına

Tosyalı
Tosyalı - 8 ay Önce

Allah yardımcıları olsun inşAllah önce sağlıklarına sonra ise yaşayabilecekleri bir eve sahip olurlar yardımsever insanlar elbet vardır ilçemizde. Kaymakam bey ve belediye başkanımız başka olmak üzere insanlarımız umarım bu ailenin söylediklerini dikkate alacaktır.

Tosyalı
Tosyalı - 8 ay Önce

Allah yardımcıları olsun inşAllah önce sağlıklarına sonra ise yaşayabilecekleri bir eve sahip olurlar yardımsever insanlar elbet vardır ilçemizde. Kaymakam bey ve belediye başkanımız başka olmak üzere insanlarımız umarım bu ailenin söylediklerini dikkate alacaktır.

tosyali
tosyali - 8 ay Önce

bu aileye nasil yardim yapabiliriz? bir banka hesap numarasi var midir?

SIRADAKİ HABER