Tosya Belediyesi Zabıtasının Gurur Günü

banner294

Tosya Belediyesi Zabıtasının Gurur Günü
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosta Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, 1-7 Eylül tarihlerinde kutlanan Zabıta Haftası'nı Tosya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı zabıta memurlarıyla kutladı.

Zabıta teşkilatının temellerinin atıldığı 1826 yılı esas alınarak her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası'nın 193'üncü yıl dönümü dolayısıyla Tosya Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde kutlama programı düzenlendi. Programa, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil,Tosya Belediyesi Zabıta Müdürü, zabıtalar ve birime bağlı memurlar katıldı.
Zabıta teşkilatının önemli bir tarihi ve birikimi olduğunu ifade eden Başkan Kavaklıgil, "Tam 193 yıl olmuş. O zaman da şu anda yaptığınız görevleri yapıyordunuz. Sağlık, ruhsat, asayiş, şehrin dizaynı gibi her türlü görevleriniz bulunuyordu. Zabıta yönetmeliğiniz gayet açık. Zabıtanın görevleri kentte yaşayan insanlarca da fazla bilinmiyor. Belediyenin, belediye başkanından sonra en temel birimi zabıta. Bu size aynı zamanda sorumluluk da yüklüyor. Gününüz kutlu olsun. Her birinize başarı diliyorum" diye konuştu.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298