Tosya Belediyesi Sıcak Asfalt Çalışmasına Hız Verdi

Tosya Belediyesi Sıcak Asfalt Çalışmasına Hız Verdi
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen sıcak asfalt çalışmaları için yapılan ön hazırlıklar aralıksız devam ediyor. Bahçelievler Mahallesi sınırları içinde yer alan Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde bir taraftan yağmur ve sel suyu giderleri hızlıca tamamlanırken sıcak asfaltın ikinci etabı olan Metin Yüksel Karakaş Caddesi’ne de geçtiğimiz günlerde ilk kazma vuruldu. Bölgede yürütülen zemin hazırlık çalışmalarına ek olarak ayrıca yer altı hatları da kontrol edilirken ilerleyen süreçte üst yapının zarar görmemesi için ekiplerin titizlikle çalıştığı ifade edildi.

Hafriyat çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Tosya şehir merkezinin ilk olarak işlek caddelerinin sıcak asfaltla kaplanacağını ifade ederek özellikle işlek caddelerde parke ve soğuk asfaltla sathi kaplama yapılan yolların toza neden olduğunu ve bunun önüne geçmek istediklerini vurguladı.

Başkan Kavaklıgil çalışmaların yürütüldüğü noktalarda bölge sakinleri ile de görüşürken; “Söz verdiğimiz gibi sıcak asfalt yol ağının genişletilmesi ve Tosya’mızda yaşayan her bir ferdin ulaşımda aksaklıklar yaşamaması için projelendirmelerimizi yaptık ve hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bilindiği üzere Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde ekiplerimiz son derece büyük bir operasyon yürüttüler ve gelinen noktada Metin Yüksel Karakaş Caddesi de kısa süre içerisinde tamamlanarak bölge sıcak asfaltla kaplanacak. Zemin hazırlık çalışmaları esnasında alt yapının yenilenmesi ve zarar görmemesi için büyük bir titizlikle çalışan ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
panter
panter - 10 ay Önce

tosyada yağmur suyu için bu kadar yatırıma gerek var mıydı. ayrıca döşenen borular ani yağışları nasıl karşılayacak? bunun yerine yüzey mazgallarıyla kademe kademe çaya aktarılabilirdi. ayrıca bu şehir içinde yağmur zamanı dışında yeraltında boş boru döşemek çok sakıncalıdır. bu borular zamanla fare yılan yuvası olacak. bunlar hesaplandı mı? 2-3 sene sonra bahçellevleri fare basınca ne yapmayı düşünüyorsunuz.?

SIRADAKİ HABER