Tosya Belediyesi Önemli Bir Projenin Stardını Verdi

Tosya Belediyesi Önemli Bir Projenin Stardını Verdi
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Yaklaşık 2 bin metrekarelik alanda inşa edilecek olan yeni otopark için ilk adım atılarak alanda hazırlıklar başladı.

Tosya Belediyesi vizyon projeleri arasında yer alan kent merkezinde inşa edilecek kapalı otopark için çalışmalar başladı. Alandaki iş yerlerinin boşaltılması için adeta ilk kazma vurulurken, Tosya Belediyesi ekipleri kısa sürede yıkım çalışmalarını tamamlayarak bölgeyi inşaata hazır hale getirecek.

Geçtiğimiz süreçte oldukça geniş çaplı bir şekilde projelendirme aşamasına gidildiğini ifade eden Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, "İlçemizde araç yoğunluğunun fazla olduğunu ve kent merkezinin bu konuda rahatlatılması gerektiğini sık sık vurgulamıştık. Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi İnşaat Mühendisi Prof. Dr. Orhan Doğan ve beraberindeki heyetle birlikte alanda geçtiğimiz Mart ayı içerisinde de teknik incelemelerde bulunduk. Mevcut otoparkın arkasına 150 araçlık katlı otoparkın inşa edilmesine karar verildikten sonra hayata geçecek yeni proje ile birlikte kent merkezinin önemli sorunlarından biri daha giderilecek. Ekiplerimiz geldiğimiz noktada alanın tamamen boşaltılması için çalışmalarına başladı ve kısa sürede yıkım işlemleri de tamamlanarak inşaata hazır hale gelecek."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk
Faruk - 9 ay Önce

Start verdi demekle kendinizi daha mı Batılı, kültürlü, çağdaş ve Avrupai hissediyorsunuz? Türkçe "başladı" kelimesi sizi utandırıyor mu yoksa? Siz Türkçe "salgın" yerine korkarım "pandemi" falan da diyorsunuzdur. Bir Tosyalı olarak kibarca ve Türkçe olarak "yazıklar olsun" diyorum.

Tosyalı
Tosyalı - 9 ay Önce

Altındaki otopark dolduda orası kaldı otopark yapılacak şehrin ortası orası işyerleri değerlendirilebilirdi iyileştirme yapılabilirdi yada L şeklinde bir kamu binası olabilirdi ortadaki yeşilliğe zarar vermeden birşeyler olurdu bence cok gereksiz otopark yapılması

AZAPAY
AZAPAY @Tosyalı - 9 ay Önce

OTOPARKA ARABA PARKİ ADEDİNİZ OLMADIĞINDAN SOKAK ARALARI EVLERİN ÖNEÜNE PARK YAPMAYI ALIŞKINHALE GETİRDİĞİNİZDEN OTOPARKIN EN OLDUĞUN U BİLMİYORSUNUZ.TOSYANIN ACİL OALRAK OTOPARKA İHİTYACI VARDIR.

Vedat
Vedat - 9 ay Önce

Bunlar ufak şeyler Nerede verilen vaadler. SORSAN KAİLE ALMAZ insanı

ibrahim akça
ibrahim akça - 9 ay Önce

Tosya'nın acil olarak otoparka ihtiyacı var.Bugüne kadar ötelenmiş olabilir ama bir yerden de başlaması lazımdı.Hayırlı olsun

Hıdırlık Kaymasın
Hıdırlık Kaymasın - 9 ay Önce

Oraya otopark inşaatını yapmak için harfiyata başladığınızda hıdırlığın eteğinde ki binalar kaymasın. Fora kazık filan dikin ne olur ne olmaz.

SIRADAKİ HABER