Tosya Belediyesi Nisan ayı Meclis toplantısı seçim gündemi ile geçti

banner294

Tosya Belediyesi Nisan ayı Meclis toplantısı seçim gündemi ile geçti
banner278

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Tosya Belediyesi Nisan ayı olağan Meclis toplantısı Başkan Volkan Kavaklıgil’in Litvanya da Erasmus projesi incelemelerinde olması nedeni ile Belediye meclis salonunda Meclis Başkanvekili Hasan Atıcı başkanlığında yapıldı.

Meclisin açılış konuşmasını yapan başkanvekili Hasan Atıcı Ramazan ayının ilçemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak başladı. Daha sonra gündeme dair maddelerin görüşülmesi ve oylamasına geçildi.

Gündem maddeleri içinde ihalesi süresi biten Belediye Kültür Merkezinde bulunan Sinema’nın 5 yıllığına yeniden ihaleye çıkarılması kararlaştırıldı.

Diğer gündem maddesinde yer alan İmar ve Bayındırlık Komisyonu üyesi seçimine geçildi. Yapılan gizli oylamada Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyelerinden Mustafa Mola, Sefa Abayın ve Ahmet Büyükacar ile AK Parti meclis üyeleri Orhan Ciğa ve Fatih Doğramacı seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyon üyeliği için yapılan gizli oylamada Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyelerinden Nafiz Tekeli, İsmail Ölmez ve Ahmet Özelmacı ile AK Parti meclis üyeleri İsmail Yavuz ve Hülya Vanlı seçildi.

Encümen üyeliğine Mustafa Mola ve Ahmet Büyükacar seçildi.

Nisan ayı Meclis toplantısı yapılan seçimler sonrasında hiçbir meclis üyesinin teklif veya önerge vermeden kapandı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2022, 21:24

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
tosya
tosya - 11 ay Önce

pide fiyatları ne olacak düşürülmesi lazım

Can
Can @tosya - 11 ay Önce

Ekmek ve pide fiyatları ancak belediyenin kendine ait bir butik halk ekmek fabrikası veya fırını kurmasıyla düşürülebilir. Başka türlü mümkün değildir. Ucuz ve kaliteli ekmeğe alt gelir grupları bu sayede rahatça ulaşabilir. Fakat bazılarının aklı böyle çalışmıyor da şöyle çalışıyor. Paralı adamlar özel ekmek fabrikalarına bir miktar para ödüyor, onlarda askıda ekmek uygulaması yapıyor. İhtiyaç sahibi de geliyor askıdan utana utana çekine çekine alıyor. Artık ne ile pişirlerse ekmeklerde eski tahta kokusu kokuyor. Bazılarını aklı askıda ekmeğe çalışıyor ve bu kadar çalışıyor gerisine çalışmıyor. Bir çok belediyenin ekonomik kriz, yüksek enflasyon, fiyat istikrarsızlığı, savaş, deprem, sel basması, salgın hastalıklar ve diğer doğal afetler gibi durumlar için elinin altında envanterinde hazır tuttuğu otomatik matador fırın makinaları var. Acaba bizim belediyenin de mülkiyeti kendine ait böyle bir fırını varmı acaba? Kendilerine sormak lazım. Ucuz ve kaliteli sağlıklı sıhhi ve gıda kodeksi yönetmeliğine uygun temiz ekmekler, hijyen koşullarına uygun üretim yapan belediye ye ait bir fırında üretilebilir ancak. İhtiyaç sahipleri ile alt gelir grupları da 3 tl lik ekmeği 1, 5 tl ye satın alabilir o zaman. Belediye ürettiği ekmeği rahatlıkla maliyet fiyatından satabilir, çünkü belediyeler özel fırıncılar gibi kar amaçlı kuruluşlar değildir, sosyal kuruluşlardır. Varlıklı ve paralı kişilerde özel fırınlardan ekmeği 3 tl den alabilirler, hatta daha yüksek fiyattan da satın alabilirler, örneğin bir ekmeğe 4 tl veya 5 tl ödeyebilirler. O sebeple, Belediye kendisine çok acil kara günler için otomatik makinalı bir fırın edinmelidir. Yoksa halkın aklına belediyeler ile fırıncılar arasında nasıl bir ilişki var ki? diye bir soru gelebilir. Pide ve ekmek fiyatları böylece düşürülmüş olur.

tosya sevdalısı
tosya sevdalısı - 11 ay Önce

belediye bu sene festival yapmasın ,festival e vereceği parayı vatandaşlarına doğalgaz yardımı olarak dağıtsın.halk ekmeği faaliyete geçirsin.halk meyvesebze satış yerini faaliyete geçirsin.sokak hayvanları aç belediye mama vermiyor.bunları yapsın yeter başka birşey istemiyoruz.

Hümanist
Hümanist - 11 ay Önce

Belediye, meclis toplantısında ucuz ekmek imalatı ve satışı için belediyeye ait halk ekmek fabrikası yapılması yönünde karar almış mı acaba? Eğer Ahbap çavuş ilişkileri yoksa alabilirler kanaatini taşıyorum. Tosya için acil ihtiyaç, benden söylemesi. Sonra pişman olmayın.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307