Tosya Belediyesi Kurtarma Ekibi Enkaz altından bir depremzedeyi kurtardı

banner294


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve birçok ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem sonrası Tosya Belediye Başkanlığı başlatmış olduğu yardım kampanyası sonrasında ilçeden 2 otobüs gönüllü vatandaşı deprem bölgesinde arama ve kurtarma çalışması için gönderdi.

Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil deprem bölgesinden gelen son haberler sonrasında yaptığı açıklamada ‘’Tosya Belediye Başkanlığımız öncülüğünde gönüllülerden ve belediye personelimizden oluşan ekip dün akşam saatlerinde deprem bölgesi Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’ne doğru yola çıktı ve sabahın ilk ışıklarıyla birlikte şehre varır varmaz felaketzedelere yardım için seferber oldu. AFAD koordinatörlüğünde arama ve kurtarma çalışmalarına başlayan ekiplerimiz bir yandan enkaz altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmaya devam ederken öte taraftan da çadır kurma faaliyetlerine destek veriyor. Şu ana kadar çok sayıda vatandaşımız göçük altından çıkarıldı. İlçemizden giden belediyemiz personeli ve gönüllü arkadaşlarımızın her birinden Allah Razı olsun. İnşallah yapacakları çalışmalarla enkaz altında kurtarılmaya bekleyen vatandaşlarımıza yardım elini uzatarak katkı sağlarlar’ ’dedi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı ev hanimi
Tosyalı ev hanimi - 2 ay Önce

Allah razı olsun,gurur duydumm,gün birlik günüdür, Rabb'im güç kuvvet versin tüm çaba gösteren vatandaşlarımıza.. Allah'ım böyle bir felaket yasatmasin hiç kimsaye.. Rabb'im yardımcımız olsun..Geçmiş olsun TÜRKİYEM..

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307