Tosya Belediyesi İtfaiye Eri Alımı Sözlü Sınavı Yapıldı

Tosya Belediyesi Belediye bünyesinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere 10 adet itfaiye eri alımı mülakat sınavı bugün yapıldı;Bilindiği gibi 98 kişinin İtfaiye eri olabilmek için Belediyeye başvurduğu ve KPSS puanına göre 30 kişinin belirlendi

Tosya Belediyesi İtfaiye Eri Alımı Sözlü Sınavı Yapıldı
banner271
banner266

 




Torba yasa kapsamında Belediyeden başka kurumlara 17 personelin kendi istekleri doğrultusunda geçiş yaptığı bu yüzden  personel açısından eksik olan İtfaiye Müdürlüğümüz için İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünden talepte bulunduklarını ve genelgeye uygun şekilde başvurular alınmıştır.





 

22/11/2011 tarihinde  İtfaiye Kadrosuna katılacak 10 kişinin 30 kişi içinden seçileceğinden İtfaiye Yönetmeliğinin 16. Maddesinin 5. Bendi gereği sözlü sınava giren adayların komisyon karşısında ter döktüler 23 Kasım 2011 tarihinde  dayanıklılık testi yapılacak adaylar kesinleşen 10 aday  sonuçta  bu yönetmelikte atama için öngörülen genel ve özel şartları taşıyıp taşımadığı açısından değerlendirilmesi; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, Mahalli İdareler ile ilgili temel mevzuattan oluşacak ve göreve başlayacaktır.






YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER