TOSYA BELEDİYESİ '' İŞTE BU OLMADI ŞİMDİ ''

banner315

TOSYA BELEDİYESİ '' İŞTE BU OLMADI ŞİMDİ ''
banner322

Haber : Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde son dört ay içinde yaşanan su kesintileri sonrası ilçe belediyesi vatandaşların mğduriyetlerinin giderilmesi yönünde önemli ve örnek bir karara imza atarak İnşaat aboneliği hariç tüm mesken ve işyeri abonelerine bir defaya mahsus 10 metreküp su verilmesi yönünde çalışma yapılacağını açıklamıştı.

Belediye komisyonu tarafından alınan karar ne yazık ki Belediye Meclisinden geri dönerek 10 metreküp su 5 metreküp'e düşürüldü.

Yapılan açıklamada ''Hacet bölgesinde oluşan afet nedeniyle ilçemizdeki içme ve kullanma suyu hatları rusubat ve çamurla kirlendiğinden, suların temiz akması için açık bırakılması teşvik edilmiş ve kullanılmayan su sayaçlardan geçmiş olup, vatandaşlarımızın mağduriyetine bir nebze katkı sağlamak için abonelerimizin tamamının önümüzdeki tahakkuk döneminde 10 metreküp su hibesi yapılabilmesi için kriterlerin belirlenmesi ile ilgili Plan-Bütçe Komisyonu Raporu Meclis toplaantısında incelenerek.10 metreküp su hibesi verilmesi komisyon tarafından da uygun görülmüş ise de; Belediye bütçesine çok fazla yük bindiği müşahede edilerek, inşaat tarifesi hariç, diğer aboneliklerin tamamına 5 (beş) metreküp su hibesi verilmesine karar verildi.

Karar sonrasında Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil '' Komisyonumuz vatandaşın mağduriyetin giderilmesi yönünde gerçekten örnek bir karar aldı.Fakat Plan -Bütçe komisyonumuz yaptığı hesaplama sonrasında Belediye bütçesine yıl sonu hesapları doğrultusunda ağır yük bindireceği yönünde karar vermesi sonrası meclisimiz Plan-Bütçe komisyonunun aldığı karara uymak zorunda kaldı.Vatandaşlarımızın bizleri anlayışla karşılamalarını rica ediyoruz''dedi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner323
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gurbetçi
Gurbetçi - 2 yıl Önce

Biz ücretsiz su filan istemiyoruz, suyumuz kesilmesin yeter.

Vehbi TÜRKOĞLU
Vehbi TÜRKOĞLU - 2 yıl Önce

Şimdiye kadar ne AKP döneminde, Daha eski dönemlerde su hibesi hiç yapılmadı. 5 m3 de az değil hani suyu az tüketene israf etmeyene.

Aydın
Aydın - 2 yıl Önce

5 metreküp su da az değil bakıldığında çoğu vatandaş 10 metreküp su harcamıyor, herkes taşın altına eline koymalı yapılan hizmet herkes için..

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307