Tosya Belediyesi ile Belediye İş Sendikası 2023 yılı Sözleşmesini imzaladı

banner294

Tosya Belediyesi ile Belediye İş Sendikası 2023 yılı Sözleşmesini imzaladı

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Tosya Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Arasında Toplu Sözleşme İmzalandı

Tosya Belediye Başkanlığı ile Belediye-İş Sendikası arasında 2023 yılını içeren toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediye Başkanlığı makamında yapılan toplu iş sözleşmesine Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Belediye-İş Sendikası Kastamonu Şube Başkanı Mustafa Akbaş, Belediye-İş Sendikası Tosya Temsilcisi Halim Koçak ve sendika temsilcileri katıldı.

Belediye-İş Sendikası yetkilileri sözleşmenin imzalanmasından sonra yaptığı konuşmasında şunları söyledi, "2023 yılını içeren ve belediye bünyemizde bulunan 52 işçinin toplu iş sözleşmeleri ile ilgili çıkan yüzde oranında zam artışı bizi mutlu etmiştir, bu sözleşmeyi imzalarken taleplerimizde Belediyemizin hali hazırda bulunan imkanları dahilinde günün şartlarını dikkate alarak hem işçi arkadaşlarımızı hem de belediyemizi düşünerek görüşmeler yaptık. Çıkan sonucun tüm çalışanlara hayırlı olmasını temenni ediyorum ayrıca Belediye Başkanımız Volkan Kavaklıgil’in emeğe karşı göstermiş olduğu iyi niyetine sonsuz şükran ve teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil; "Belediye-İş Sendikası ile Belediyemiz arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinin çalışan ve emek sarfeten değerli personelime hayırlı olmasını dilerken, Belediyemiz bünyesinde çalışan işçilerin hak ve hukukunu, çalışma şartlarını, ekonomik ve sosyal haklarını gözetmek sorumluluğu bilincindeyiz. Tekrardan her iki tarafa hayırlı olsun ‘’dedi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
TOSYA AŞIĞI
TOSYA AŞIĞI - 7 ay Önce

ÇAYKAPI MUHTARINA SESLENİYORUM. SAİT BEY GÖZÜNÜZÜ DÖRT AÇIN. KÖYÜNÜZ DEFİNE YERİNE DÖNMÜŞ. ERDOĞAN İSİMLİ ŞAHSIN BAHÇESİNİ DEFİNE İÇİN KAZIYORLAR. KARASAPACADA ADAMLARI VAR. ÇAYKAPI MEZARLIĞINI VEMEZARLIK YANINI DA KAZIYORLAR. KAPŞONLU İŞÇİ KILIĞINA GİRİP KAZIYORLAR BÖYLE BİRİLERİNİ GÖRDÜĞÜNÜZ AN TEPELERİNE ÇÖKÜN. JANDARMAYA KÖYLÜLER DE MUHTAR DA İHBAR DA BULUNSUN.

Asgarî ücret gibi verir geçer.
Asgarî ücret gibi verir geçer. - 7 ay Önce

Belediyenin kadroları ne kadar maaş alıyor, işçileri ne kadar maaş alıyor?

Sendika işçinin hakkını savunuyor mu yoksa belediye ile arasını sıcak tutmak için işçiyi elinin tersiyle itiyor mu?

tosyalı
tosyalı - 7 ay Önce

belediye çalışanları en az 20.000tl maaş almalı

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307