TOSYA BELEDİYESİ DEV PROJENİN STARTINI VERDİ

banner294

TOSYA BELEDİYESİ DEV PROJENİN STARTINI VERDİ
banner271

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA)- Tosya ilçesinde Kastamonu Valiliğine ait Tosya Yem ve Gıda Sanayi şirketine ait hissenin valilikte imzalanan protokol ile tamamını alan Tosya Belediyesi dev projenin startını verdi.

Kastamonu Valiliğinde düzenlenen hisse devri imza töreninde Vali Avni Çakır ile Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil 55 milyon lira ihale bedelli devir sözleşmesini imzaladı. Tosya Belediye başkanı Volkan Kavaklıgil Valilikte yapılan ihale sözleşme imza töreni sonrası yaptığı açıklamada ‘’ Bu gün ilçemize önemli bir hizmet daha kazandırmanın mutluğu ve gururunu birlikte yaşıyoruz. Uzun yıllar ilçe ekonomimize öneli katkı sağlayan son yıllarda âtıl duruma geçen Tosya Yem Gıda Sanayi tesisinin bulunduğu 10.800 m2 alanı Tosya Belediyemize kazandırdık. Atılan bu imza ile aynı zamanda ilçemiz için çok önemli bir projenin de startında vermiş oluyoruz. Bildiğiniz gibi ilçemiz genç ve dinamik bir nüfusa sahip. Biliyoruz ve inanıyoruz ki geleceğimiz bu genç nüfustadır. Bu doğrultuda gençlerimizin rahatlıkla sportif faaliyetlerini yürüterek geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlamak amacıyla projelendirdiğimiz 55 milyon lira ihale bedeli ile Tosya Belediye Başkanlığı tarafından ihalesi sağlanacak olan bin iki yüz seyirci kapasiteli, içerisinde 10 farklı branştan spor yapılabilecek salonlar bulunan ve bununla birlikte ilçe sporuna önemli ölçüde katkı sağlayacak olan spor kompleksi için her şeyi hazır duruma getirmiş olduk. Şimdi hızlı bir şekilde Spor Kompleksi tesisinin yapım ihalesine gerçekleştirerek bu dev tesisi ilçemizde hizmete açacağız. Kastamonu Valimiz Sayın Avni Çakır ile birlikte yapılan imza protokolünün ardından hızlıca planlama çalışmalarımıza başlayacak ve şehrimize inşallah kalıcı bir eseri daha hep birlikte bırakacağız’’ dedi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet dursun
ahmet dursun - 3 hafta Önce

hayırlı olsun. kaç kişi istihdam olacak burada. aşırı iş bekleyen tosyalı var. fakir çok. en az 500 kişi çalışır değil mi?. başkan açıklama yapsın

Samet Abacı
Samet Abacı - 3 hafta Önce

Öncelikle tosyamıza hayırlı olsun. İnşAllah tamamlanabilir. Tosya yem sanayi fabrikasındaki hisse sahiplerinin hakları ne durumda acaba? Bunlar hakkında bilgisi olan var mı? Kapanmadan önce kaç kere sermaye arttırımı yapılmıştı? Hisse sahiplerine hakları verilecek mi?

Hasan Hatırlı
Hasan Hatırlı - 3 hafta Önce

Hayırlı olsun.

Mustafa Türksever
Mustafa Türksever - 1 hafta Önce

O bölge Kızlaryolu Barajı sulama arazisi içinde. Değil spor tesisi kulübe bile yapılamaz. Yazık olmuş paraya.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307