Tosya Belediyesi Çalışmalarını Hızlandırdı

banner294

Tosya Belediyesi havaların ısınmasıyla birlikte ilçe merkezinde yaya yolu, kaldırım, menfez, sel suyu giderleri, ağaçlandırma, yeni yeşil alan yapımı ve ilçe mezarlığı üzerindeki revizyon çalışmalarını hızlandırdı.

Tosya Belediyesi Çalışmalarını Hızlandırdı
banner278

İlçenin hemen hemen her alanında çalışmalarını yürüten Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ahşap sanayi sitesi üzerinde yürüttüğü yaya kaldırımı ve konsul yapım çalışmalarını büyük ölçüde tamamlayarak Kuru Çay'ın bu kısmını tamamen temizledi. Yine ahşap sanayi sitesinde yeşil alan olarak ayrılmış ve uzun yıllar araba park yeri olarak kullanılan alan üzerinde de Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri ortak çalışmalarına devam ediyor. Uzun zamandan beri yaya yolu olmayan Beşevler Mahallesi'nde de Tosya Belediyesi projelerini bir bir hayata geçiriyor. Bölgeye yeni yaya yolu yapan ekipler ilçenin iki uç kısmı arasında bütünlük sağlamaya çalıştıklarını belirterek, burada bulunan yolun bozuk kısımları üzerinde de revize çalışmalarını sürdüreceklerini belirttiler. Şehir mezarlığının kullanımı konusunda ortaya çıkan ihtiyacı karşılamaya yönelik çalışmalarını yürüten ekipler, yeni mezar alanı açma çalışmalarına başladı. Tosya mezarlığına modern bekçi evi, gasilhane, erkek ve bayan WC'si ve mescit yapma çalışmalarının da yine hızlıca devam ettiği dile getirildi.

Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş; "Havaların ısınmasıyla birlikte belediye olarak şehrin imarı konusuna tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte ağırlık vermiş durumdayız. Hızlıca vatandaşlarımızdan gelen talebi de değerlendirerek çalışmalarımıza şekil veriyoruz. Ahşap sanayi sitesi, Beşevler Mahallesi, kuru çay ve kuru çay kenarında bulunan yaya kaldırımları, menfez ve sel suyu giderleri ve parke tamirat çalışmalarını yerinde inceliyor ekip arkadaşlarımızla birlikte değerlendirmelerde bulunuyoruz. Hızlıca bu çalışmalarımızı da neticelendirecek, projelendirdiğimiz diğer hizmetlerimize devam edeceğiz" dedi.


Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 21:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298