TOSYA BELEDİYESİ 30 NOKTAYA KONUM ATARAK DİKKAT ÇEKTİ

banner294

TOSYA BELEDİYESİ 30 NOKTAYA KONUM ATARAK DİKKAT ÇEKTİ
banner278
banner303

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya'da 30 noktaya ‘Giysi Kumbarası’ yerleştirildi

Tosya Belediyesi, İyilik hareketlerine bir yenisini daha ekledi. Tosya Belediyesi bu kez de evde kullanılmayan, ihtiyaç fazlası giysi, ayakkabı, çanta gibi tekstil ürünlerini Tosya sınırları içerisinde belirlenen noktalara yerleştirilen ‘Giysi Kumbaraları’nda toplayacak ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Tekstil ürünleri, 30 farklı noktaya kurulan kumbaralardan önce türlerine ve kullanım durumlarına göre ayrılacak.

“TÜM HEMŞERİLERİMİ BU GÜZEL DAYANIŞMAYA DAVET EDİYORUM”

Kullanmadığı tekstil ürünlerini kumbaraya bırakarak projeyi başlatan Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil , bu proje ile hem paylaşma ve dayanışma duygusunun güçleneceğini hem de çevreye katkı sağlanacağını söyledi. Başkan Kavaklıgil, “Tosya'da dayanışma, yeni bir iyilik hareketiyle büyüyerek devam ediyor. Projemiz kapsamında hemşerilerimiz, ihtiyaç fazlası durumunda olan giysi, ayakkabı, çanta ve tekstil ürünlerini her mahallemize yerleştirdiğimiz bu giysi kumbaralarına bırakacak. Toplam 30 kumbaramızda toplanan tekstil ürünlerini önce türlerine ve kullanım durumlarına göre ayıracağız. Artık kullanılma imkanı bulunmayan tekstil ürünlerini çöpe göndermek yerine geri dönüşüm zincirine dahil edeceğiz. Kullanılabilir durumda olan ürünleri, ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştıracağız. Tüm hemşerilerimizi bu güzel dayanışmaya destek vermeye davet ediyorum” diye konuştu.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Tatlı
Hüseyin Tatlı - 12 ay Önce

Çok iyi bir düşünce öncelikle teşekkürler başlatan vesile olan kardeşlere..Çünki kullanılmayan yada bedenimize küçük gelen giysilerimiz mutlaka vardır.. O giysilerden yıpranmamış ve temiz olanları başka kardeşlerimizle paylaşmak çok güzel..Katılanları teşvik edenleri alkışlıyorum..

Pakize  Ada
Pakize Ada - 12 ay Önce

Çok faydalı bir proje olmuş.Başarılarınızın devamını dilerim.

Zerrin alat
Zerrin alat - 12 ay Önce

Çok güzel bir uygulama teşekkür ederim hep çoplere temiz kıyafetleri eşyaları atıyorlar görüp Çok üzülüyorum bazen bende verecek insan bulamıyorum çöpe koymaya kızamıyorum ihtiyacı olanlara ulaştırırsaniz çok iyi olur teşekkür ederim

Vehbi TÜRKOĞLU
Vehbi TÜRKOĞLU - 12 ay Önce

Veren El Alan Eli, Alan Elde Veren Eli bilmiyor. Sayın Başkan'ı tebrik eder, yenilikçi ve atılımcı fikirlerin devamını bekliyoruz. Bu Millet, Bu Vatan ve Bu Bayrak aşkıyla yapılan her hizmet Allah indinde karşılığını bulacak İnşaAllahurahman.

topçu binbaşı fuat
topçu binbaşı fuat - 12 ay Önce

kapalı olan eski cezaevi hakkındaki koordinatlarını da verelim mi sayın belediye başkanına.Tosya'nın girişine ve çıkışına bu harap olmuş eski cezaevi konusunda bir yaptırımı neden olmamış.veya 2023'ü mü bekliyor.yazık yazık bu memlekete...

SIRADAKİ HABER

banner291

banner298