Tosya Belediye Tarihinde Bir İlk Gerçekleşti

banner294

Tosya Belediye Tarihinde Bir İlk Gerçekleşti
banner278
banner303

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya Belediyesi almış olduğu kararla İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde bulunan 3.500 litre kapasiteli çift kabinli İtfaiye Arasözünü 2 yıllığına Ağlı Belediyesine verdi.

Tosya Belediye tarihinde bir ilkin yaşandığı bu karar ile Tosya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü envanterine kayıtlı İtfaiye söndürme aracı Belediye meclisinin 91 numaralı kararı ve AK Partili meclis üyelerinin çekimser oylarına karşı oy çokluğu ile Ağlı Belediyesine verildi.

Edinilen bilgiye göre Ağlı Belediyesi , yazılı talepte   mali sıkıntı içinde olduklarından dolayı, bütçe imkanları ile araç alımına gidilemediği için sadece bir adet eski model yıpranmış itfaiye aracı ile hizmetlerini yürütmeye çalıştıklarını, Türkiye Belediyeler Birliği başta olmak üzere diğer ilgili kurumlardan hibe araç alım taleplerinin ilettiklerini ancak bugüne kadar araç alamadıklarını beyanla Tosya Belediyesinden ihtiyaç fazlası bir adet itfaiye aracının hibe veya görevlendirme ile Ağlı Belediyesine tahsisi talep etti.

Tosya Belediyesi Ağlı Belediyesinden gelen bu talep sonrasında itfaiye müdürlüğü bünyesinde bulunan 3.500 litrelik çift kabinli İtfaiye aracını 2 yıllığına Ağlı Belediyesine gönderdi.

 ''BİZ HİÇ BİR BELEDİYENİN YAPMADIĞI BİR DESTEĞİ SAĞLADIK ''

Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil konu ile ilğili haber sitemize yaptığı açıklamada '' Tosya Belediye İtfaiye müdürlüğünde şu an için 7 adet İtfaiye Aracı ve 26 personeli ve 3 vardiyalı çalışma sistemi hizmet vermektedir. Bizim Belediyecilik hizmet anlayışımızda ilçe belediyeleri her zaman birbirlerine destek olmalıdır.Tosya Belediyesi olarak yeri geldiği zaman çevre ilçe belediyelerden ekipman ve araç desteği talebinde bulunuyoruz.Ağlı Belediyesi bu gün için bizden böyle bir destek talebinde bulundu.bizde almış olduğumuz karar doğrultusunda 2 yıllığına itfaiye aracını gönderdik.Bu zor günlerinde Ağlı Belediyesi ve halkının yanında olduk.Belki 2 ay sonra belkide 6 ay sonra Türkiye Belediyeler Birliğinde talepde bulundukları İtfaiye aracı gelecek ve bizde aracımızı geri alacağız.Ami şimdi bizler için önemli olan bu zor zamanda Ağlı Belediyesnin ve halkının yanında olmaktır.Vatandaşlarımız dan ricamız fısıltı gazetelerinin üretmiş olduğu asılsız haber ve söylentilere inanmasınlar.Bizlerinde kulağına gelen ''işte itfaiye aracı verilirmi? Olası bir yangında Tosya İtfaiyesi ne yapacak? Bize kadar niçin başka belediyeler vermiyor?'' gibi akla mantığa aykırı söylemler bizde duyuyoruz.Vatandaşlarımıza şunu açık yüreklilikle söylüyorum '' Bizler  neye ne zaman ne kadar ihtiyaç olduğunu bilen bir Belediyecilik çalışmamız var.Şu an için Allah korusun en kötü yangın veya afete karşı Belediye İtfaiyemiz ve ekipmanlarımız yeterli seviyede hazır bir durumdadır''dedi.

Ağlı Belediye BAşkanı  ŞAhin Çolak Belediye Web sitesinden yapmış olduğu açıklamada ''İtfaiye aracı ihtiyacı yönünden sıkıntı çektiğimiz bir zamanda Kardeş Belediye Tosya Belediye Başkanlığınca bir itfaiye aracı Belediyemize geçici olarak tahsis edilmiştir.Bu desteği veren başta Tosya Belediye Başkanımız Sn. Volkan KAVAKLIGİL' e, Başkan Yardımcımıza, Meclis Üyelerine, Birim Müdürlerine, itfaiye teşkilatına İlçemiz adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım''dedi.

 

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
A.D
A.D - 12 ay Önce

"Komşusu açken tok yatan bizden değildir"Hadis-i Şerif

Fikret duyar
Fikret duyar - 12 ay Önce

Doğru olanı yapmış tebrik ederim

Hüseyin Uzun
Hüseyin Uzun - 12 ay Önce

Volkan Başkanı ve kararda imzası olan tüm ekibini canı gönülden tebrik ediyor ve bu konuda destekliyorum

Kurtcuoglu Nail
Kurtcuoglu Nail - 12 ay Önce

Yardımlaşmak güzeldir elimizden geldiği kadarı ile olan olmayana verecek yarın birgün bizimde bir ihtiyacımız olur bizede yardım eden olur teşekkür ederim başkanımız volkan beye

SIRADAKİ HABER

banner291

banner298