Tosya Belediye Başkanının Kadınlar günü konuşmasında Vatandaşın İsyanı


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği basın toplantısında Bir Vatandaşın Kadına Şidet Uygulasına İsyanı damga vurdu.

8 Mart  Kadınlar Günü nedeniyle karanfil dağıtarak kadınlar gününü kutlayan Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil eşi Seval Kavaklıgil ile günün önemine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Helikopter kazasında şehit olan askerlerimizin ve tüm şehitlerimize rahmet dileyerek başlayan Başkan Kavaklıgil; “başta konuşmamıza başlarken geçen hafta helikopter düşmesi sonucu şehadet şerbetini içen değerli askerlerimize Rabbimden rahmet diliyorum. Türk Milletinin de başı sağolsun diyorum.

Kadınlar Gününüzü kutlarken ilk başta bu analarımızın Kadınlar Gününü kutlayarak başlamak istiyorum. Tabi Kadınlar Günü ehemmiyeti Kastamonu’da bir başka, Tosya’da bir başka, neden? Şerife Bacıların, Halime Çavuşların memleketidir Kastamonu. Bu vesile ile tüm şehitlerimizin, öğretmen şehitlerimizin, asker şehitlerimizin annelerinin anneler gününü kutluyorum. Terörle birlikte katledilen kadınlarımızın, cinayetle birlikte katledilen kadınlarımızın ailelerinin, annelerinin annelerinin anneler gününü kutluyorum, kadınlar gününü kutluyorum. Eşimin, annemin, personellerimizin, tüm hemşerilerimizin, tüm Tosyalıların kadınlar gününü kutluyorum.Tabi toplumda kadın dediğimizde toplumun temel taşı vatan, kadın dediğimizde anne, kadın dediğimizde çocuk, kadın dediğimizde yuva, kadın dediğimizde sevginin akla geldiğini vurgulamak istiyorum. Toplumumuzda aile olgusunun oluşmasından tutun, doğumdan tutun ölüme kadar, en değerli ve en kıymetlilerimiz kadınlarımız. Lütfen kadınlarımıza sahip çıkalım, kadınlarımıza gerekli değerleri verelim. Ticaretten sanata, ekonomiye, kültüre hatta siyasete bile, kadınlarımızın eli değdiğinde daha güzel, daha insanlarla birlikte katılımcı bir toplumun oluşması için kadınlarımıza lütfen değer verelim.

Huzurlarınızda eşime de teşekkür ediyorum. Siyasi hayatımız üzerinde, siyasi yaşantımız üzerinde ve aile olmamızda büyük desteği ve etkisi olduğu için şükranlarımı sunuyorum. Son olarak lütfen kadına şiddete hayır, lütfen kadın cinayetine hayır diyorum. Hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum, teşekkür ederim” diye konuştu.

Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil'in konuşması sonrası mikrofon uzattığımız bir vatandaşın Kadıa Şiddet Uyğulayan erkeklere '' Şeytan Kılıklı Erkekler'' demesi ve isyanı güne damga vurdu.

Konuşmasının ardından kadınlara karanfil dağıtan Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Kadınların Kadınlar Gününü kutladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Neriman Hanım
Neriman Hanım - 9 ay Önce

ALLAH İÇİN KONUŞACAĞIM BİR BAYAN OLARAK. ADMİNİN VİCDANINA SESLENİYOR YAYIMLANMASINI KADINLAR GÜNÜN HATRI İÇÜN İSTİYORUM. BİR GÜN BİR HASTALIĞIM OLDU GEÇTİ ÇOK ŞÜKÜR. BU VOLKAN KAVAKLIGİL DENEN SÖZDE BAŞKANA HALİMİ ARZ ETTİM. EĞER YALAN SÖYLÜYORSAM MAHŞERDE HESAP SORAR MEVLAM. TERS VE SOĞUK AZARLAR BİR SES TONU İLE CEVAP VERDİ. GAZETECİLERİ BIRAK MEDYAYI BIRAK SÖZDE BAŞKAN ALLAH İÇİN KONUŞ BENDE BİR BAYANIM KADINA ŞİDDET DİYORSUN ŞİDDET BEDENE OLDUĞU KADAR RUHA DA OLUYOR. USTRUBUNUZ YARALAYICI VE AŞALAYICIYDI DI. İNŞALLAH BİR DAHA TOSYA SİİZN GİBİ BİR BAŞKANLA BİR DAHA KARŞILAŞMAZ

ilayda
ilayda @Neriman Hanım - 8 ay Önce

hasatılaık için doktora başvurulur.eğer doktor yoksa bunun sorumlusu belediye başkanı değildir.gideceğinzi yer iktidarın ilçe teşkilatıdır.ayrıca hitapşekliniz seviyenizide belirlemektedir. eleştirininde bir adabı vardır.

ilayda
ilayda @Neriman Hanım - 8 ay Önce

çakma nicklerle belediye başkanına hakaret etmek moda oldu. beyler bayanlar ne yaparsanız yapın halk çok seviyor güveniyor.sizin hoşunuza gitmeyedende bu

Ahmet Salih
Ahmet Salih @Neriman Hanım - 9 ay Önce

GALİBA TOSYA HAYATININ EN BÜYÜK HATASINI YAPTI HANIM EFENDİ. BİZDE PEK MEMNUN DEĞİLİZ

Tosya
Tosya - 9 ay Önce

Millet nasıl çamur atacağını bilemiyor su yaptığınız yorum çok ayıp çalışkan dürüst başkana haksızlık ediyorsunuz başkan gelen o bayana ne desin doktor mu başkan bir senedir Bld yenin ucunu toplamaya çalıştı her taraf dağılmış anlayın artık Tosya iyi bir başkana kavuştu şanslısınız

Yaşlı baba
Yaşlı baba - 9 ay Önce

Süleyman erdem bizde sizlerdeki hazımsızlığın insanlara çamur atmanın aşalamanın yeri yoktur.Hep boş lakırtı ile işinize gelmeyen insanları aşalama gibi bir alışkanlık içindesiniz.Aslında başkana değil başkana oy verenlere hakaret ediyorsunuz.Insanları eleştirebilirsiniz ancak onlara hakarete varan sözlerle değil.Ayrıca Volkan başkanla derdi olanlar dertlerini tehditkar sözlerini makamında kendisine yüz yüze dile getirin o sizi dinliyecektir.Makam sahibi kişilere asılsız suç ve iftirada bulunmanın suç olduğunuda hatırlatırım. Sizler biraz sabırlı sakin olmanızı öneririm.

Süleyman
Süleyman @Yaşlı baba - 9 ay Önce

ÖZGÜR HAKKIMIZLA FİKRİMİ BEYAN ETMEK SUÇ MU TEHDİT Mİ EDİYORSUN. KOSKOCA CUMHUR BAŞKANINA KARŞI HALK FİKRİNİ BEYAN EDİYOR SİZ KENDİNİZİ NE ZANNEDİYORSUNUZ

Yaşlı  baba
Yaşlı baba - 9 ay Önce

Neriman hanım yanlış kapıyı çalmışsın akızım.Başkanın Doktor olup muayene hanesi oldunu bilmiyorduk.Madem hasta idin sana doktorların yerini gösteren olurdu..Yazık simdi sana üzüldüm.Anlaşılan Tosya'da doktor bulamadın.Ne diyelim.Allah'ın herşeye gücü yeter.Allah şifa versin..

Yaşlı  baba
Yaşlı baba - 9 ay Önce

Yorumlardan sorumlu değilsiniz ama başkana çamur atanların,yoruları ile hakaret edenlerin yorumlarını hemen yayınlıyorsunuz.Peki Neriman hanıma verdiğim cevapta onun yazdıkları gibi fütursuz sözleremi rastladında yayınlamadın.Haksızyere başkana çamur at izi kalsın yorumları hemen yayınlıyorsun.Tabi başkanında bu tip insanlara ayıracak zamanı olmuyo o kişi memleket sevdalısı..Yüce Rabbim başkan hakkında iyi veye kötü düşünenlere mislini nasip etsin..

Süleyman erdem
Süleyman erdem @Yaşlı baba - 9 ay Önce

Kardeşim bu ne öfke azıcık eleştiriye açık olun nasılsın Kabul edin Tosya halkı kendini beğenmiş insanları takmayan üst makama hoş alt makama boş bakan başkanınızı sevmiyor

Selim
Selim - 9 ay Önce

Kendi yandaşı olsaydın belki yardımcı olurdu.Önce Mhp teşkilatına sonra Belediye Başkanına gitmeni tavsiye ederim.


SIRADAKİ HABER