Tosya Belediye Başkanı Ulaştırma Bakanından Tosya Yolunun Sözünü İstedi


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kırık Barajı Varyant Yolu şantiye ziyaretinin ardından ulaşım ve haberleşme yatırımlarını incelemek için Kastamonu'da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Kastamonu’ya gerçekleştirdikleri program çerçevesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’na özellikle Tosya Kastamonu Karayolunun duble yol olarak yeniden yapılması hususunu aktaran Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Tosya ve Kastamonu bağının ne denli önemli olduğunu vurguladı.
Kastamonu'nun Türkiye'nin cennet köşelerinden biri olduğuna işaret eden Karaismailoğlu, "Panoramik dağları, yemyeşil ovaları, zümrüt sahilleri, zengin kültürel varlıklarıyla Kastamonu ülkemizin huzur bölgesi olarak adlandırabileceğimiz önemli bir ilimiz. Milli Mücadele sırasında lojistik destek açısından en güvenilir bölge olan Kastamonu, İnebolu Limanı'ndan Ankara'ya erzak, cephane ve insan transferinde büyük önem taşırken çok önemli fedakarlıklar göstermiştir. Kurtuluş Savaşı'nda en fazla şehit veren üçüncü il olan Kastamonu'nun Araç ilçesi ise nüfusuna oranla en çok şehit veren ilçemiz olarak tarihin altın sayfalarında yerini almıştır." ifadesini kullandı.
Başkan Volkan Kavaklıgil gerçekleştirilen ziyarette Bakan Karaismailoğlu'na yöresel ürünlerden oluşan bir paket takdim ederek; "Tosya Kastamonu karayolunun yeniden yapılmasına ilişkin çok ehemmiyetli gördüğümüz bir projemiz var. 3 adet proje hazırlanıp teslim edildiği yönünde sayın vekillerimizin de bir açıklaması var. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 6. Olağan Kongresi'nde Sayın Cumhurbaşkanımıza da söylenmiş ve olumlu görüş belirtilmiştir. Tosya Kastamonu'nun en büyük ilçesi. Tüm geliş ve gidişlerimizi biz o yoldan sağlıyoruz. Bu yolun duble yol şeklinde yeniden yapılmasını Sayın Bakanımızdan talep ediyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 21:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
malik
malik - 12 ay Önce

GAZETECİ DERNEĞİNE ŞİKAYET EDİCEM BENİM YAZIM YAYINLANMIYOR MEMNUN DEĞİLİZ TOSYAYI MAHVETTİ BELEDİYE BAŞKANI. ŞİMDİ DE DEVLETİN FAALİYETİNE SIĞINIYOR

Mehmet Ali Er
Mehmet Ali Er - 12 ay Önce

Bir 30 sene daha yapılmaz bu yol. Bu ekonomik krizde çok zor. Öncelik ne yol ne kaldırım. Öncelik işsizlik, yoksulluk, yüksek enflasyon, yüksek vergiler, yüksek faturalar. Millet geçinemiyor. 18 yıl oldu Kastamonu'da bir havaalanı bir tünel. Millet iş istiyor.

Sözüm Senet
Sözüm Senet - 12 ay Önce

Sözüm söz. Ben iktidara gelip başkan olunca çok para basacağım, ülkedeki emisyon hacmini genişleteceğim, üretimi artırıp, ihracatı pike vurduracağım, yurt dışında mal satmadığım ülke kalmayacak, bastığım parayı bu şekilde yabancı para cinsinden dövize çevirmiş olacağım, işte o zaman Tosya Kastamonu karayolunu en kaliteli asfalt cinsinden bölünmüş duble yol yapacağım. Ülkeye başkan olmak için umudumu hiç yitirmedim. Halâ umudum var.

SIRADAKİ HABER