Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Mutlu'dan iddialı söz

banner294

Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Mutlu'dan iddialı söz

buraya tıklayınız
Tosya Belediye Başkan Yardımcılığı görevine seçilen Ali Mutlu yeni görevine başladığı ilk günki toplantıda basın mensupları ile değerlendirmede bulundu.

Toplantıda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ali Mutlu’da konuşmasında; “Bu göreve beni layık gören başta Sayın Belediye Başkanımız Kazım Şahin Bey’e, İlçe Başkanımız Sayın Metin Ekşi Bey’e,  beni bu konuda destekledikleri için belediye meclis üyelerimize, ilçe yönetiminde bulunan arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 
Malumunuz ben 2004’ten beri belediyedeyim. Belediyenin birçok ihtisas komisyonlarında görev aldım. Denetim komisyonlarında görev aldım. Encümende görev aldım. Belediye ve belediyeciliği biliyorum. İnşallah bu görevde de başaracağıma inanıyorum. Yaklaşık 13 yıldır Tosya Belediyesinde görev aldım. Sorunları ve yapılması gereken hizmetleri çok iyi biliyorum.Çözüm aşamasında her kapıyı açacağıma inanıyorum.Allah yüzümüzü kara çıkarmasın yolumuza devam diyorum, herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan yardımcısı Ali Mutlu'nun yaptığı açıklama sonrası Belediye basın danışmanı Mustafa Kürşat Bazlamatçı'nın belediye envanterinde kayıtlı yaklaşık 100 yıllık tarihi kapı kilidini bir konu gereği makama getirdi. Başkan Yardımcısı Ali Mutlu tarihi kilit hakkında görüşlerini açıklarken gazeteciler ''başkanım az önce sorunların çözümünde her kapıyı açacağınızı ifade ettiniz.Herhalde şimdi ilk önce bu tarihi kapı kilitini açarak ilk icraatına başlayacaksınız''dediler.
Başkan Yardımcısı Ali Mutlu gazetecilerin bu sorusu karşısında '' İlçemizin sorunlarının çözümü aşamasında gece gündüz demeden çalışarak ilçemizi daha huzurlu bir konuma getireceğiz''dedi.


Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 01:11

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydınlanmak gerek
Aydınlanmak gerek - 6 yıl Önce

Ben fakir bir ilim gönüllüsüyüm. Tosyanın o kapılarındaki tokmaklarla ilgili akademik alanda tezler hazırlandığını hatırlamalı. Tosyanın ilmi boyutları üzerine belediyemiz ne kadar çalışıyor bilmiyoruz takip edemiyoruz diyelim umarızki öyledir. Fakat Tosya tarihinde barındırdığı zatlar ve evlerin kenar köşelerinde sakladığı el yazması eserleri gün yüzüne çıkarmalı. Tosya ne müfessirler ne fıkıh alimleri yetiştirmiştir. Bir zamanlar padişahlara ders veren alimler yatıyor Tosya tarihinde? Ayasofyayı hattıyla güzelleştiren Mustafa izzet efendi ve onun dedesi şeyh ismail rumi. Osmanlı`nın aydın tarikatı zeyniliğin tosyada bulunduğu nasuh efendi ve abdülmecit efendinin türbesine levha koymakla bitmemelidir. Horasan erenlerinin bugün mezarları ve kitabeleri yere gömülmüş durumda. Tekke hamamı halen turistik bir yapıya sahip değil. Tosyanın emirler şehrinin kaybolduğu yer neresidir? Kültür merkezini açıyoruz okul açıyoruz eyvAllah hizmetler çok güzel takdire şayan ama ilmi sahada belediyeden ciddi işler bekliyoruz. İsmini bile bilmediğimiz tarihe yön veren ilme yön veren Tosyalılar var Allah rızası için el ele verelim Tosyamızın değerlerine sahip çıkalım.

Hasan Nuri
Hasan Nuri - 6 yıl Önce

Herkesin yaninda her kapi acilmaz

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307