TOSYA BELEDİYE BANDO TAKIMI BİR HİÇ UĞRUNA DAĞILDI

banner294

ANKETE SENDE KATIL

TOSYA BELEDİYE BANDO TAKIMI BİR HİÇ UĞRUNA DAĞILDI
banner278
banner303

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Belediye  bünyesinde 60 yıl önce kurulan ve bir müddet faaliyet gösterdikten sonra dağılan ancak 1992 yılında o dönem ilçe Belediye Başkanı Mümtaz Yücel tarafından çoğunluğu Belediye Personelinin girişimleriyle tekrar oluşturulan 20 kişilik Şehir Bandosu’nun sonu bir hiç uğruna tekrar aynı oldu ve dağıldı.

Tosya Belediye başkanı Mümtaz Yücel 1992 yılında göreve geldiğinde ilçedeki bando eksikliğini gidermek için kolları sıvadı. Öncelikle belediye personelinden ve ilçe esnafından 20 kişilik ekip kuruldu. Sonrasında Belediyenin destek sözü ile borçlanarak ekipman ve kıyafetler alındı.1992 yılında tekrar kurulan sonraki dönemlerde Mehmet Oruçöz, Hasan Leblebici, Sait Gülabacı başkanlar döneminde devam eden Bando Takımı Kazım Şahin’in başkanlığı döneminde Belediyenin Bando takımına verdiği maddi ve manevi desteğin çekilmesi ile dağıldı.

SÖZLER TUTULMADI

Bayramlarda ve özel törenlerde görev alan Bando Takımı halk tarafından çok sevildi ve kutlamaların vazgeçilmesi oldu. Tosya Belediyesi Bando Takımı Şefi Metin Bektaş’ın iddiasına göre 2015 yılında Belediye Başkanı Kazım Şahin’in Belediye tarafından verilen maddi ve manevi destek sözünün yerine getirilmeyince Bando takımı elemanları yaptıkları tüm fedakârlıklara rağmen Bando takımının dağılmasına engel olamadı. Yine o dönem yapılan görüşmelerde yaşanan restleşmeler sonrasında Belediye desteğini çekmesi ile 30 yıllık Tosya Belediyesi Bando Takımı kapandı.

TEKRAR KURULMASI İÇİN BELEDİYE DESTEĞİ ŞART

Son olarak geçtiğimiz akşam 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalar programında ilçe Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından organize edilen Fener Alayı yürüyüşünde gözler Bando Takımını aradı. Eldeki imkanlarla düzenlenen Fener Alayı yürüyüşünde Marşların ve siren seslerinin birbirine karıştığı ve organize olunamayan bir Fener Alayı yürüyüşü yapıldı.

www.tosyahaberleri.com haber sitesi olarak bir hiç uğruna dağılan Tosya Bando takımının yeniden kurulup kurulmaması için sözü siz vatandaşların takdirine bırakarak Anket başlatma kararı aldık.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2021, 09:34

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
kamyoncu tosyalu
kamyoncu tosyalu - 12 ay Önce

KAZIM BAŞKANA YÜKLENEN VOLKAN BAŞKAN İŞİN GÜCÜN GIYY GIYYY HAVA MI ATACAKSIN BANDOYLA NERDE SÖZLERİN FAALİYETLERİ NNNN TARAF TURAN ADMİN BAKALIM YAYINLAYACAK MISIN

Rasim yiğit
Rasim yiğit - 12 ay Önce

Çok isabetli olur kazım şahine sormalı sebebi ne diye acilen kurulması gerekir ben çok isterim

Avniyaman
Avniyaman - 12 ay Önce

Mutlaka kurulmalı

Ormancı
Ormancı - 12 ay Önce

Volkan Başkan bunu da halleder

Tosyalı
Tosyalı - 12 ay Önce

Boşa para harcamanın gereği yok

harsatlı
harsatlı - 12 ay Önce

tosyalı isimli yorumcu sen ömrunde belediyeye kaç para vergi ödedinde boşa para harcamanın alemi yok gibi bir yorumda bulunmuşsun.

E.Küçükmısırlı
E.Küçükmısırlı - 12 ay Önce

Başkanımız inşAllah kurulmasına vesile olursa seviniriz...

Dikmenli
Dikmenli - 12 ay Önce

Harsatli arkadaş bu ülkede her yurttaş vergi öder cahilsin galiba


SIRADAKİ HABER

banner291

banner298