Tosya Avcılar ve Atıcılar Derneğinde Şok Gelişme


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya İlçesinde 1952 yılından bugüne kadar faaliyet Gösteren Tosya Avcılar ve Atıcılar Derneği gerekli izin belgeleri olmadığı için kapatılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Tosya Avcılar ve Atıcılar Dernek Başkanı Şamil As ve Dernek üyesi Abdullah Telli dernek lokalinin bulunduğu Er Karagülle parkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başkan Şamil As ‘’ Derneğimiz 1952 yılından bugüne kadar aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. Bir yıl önce derneğimiz ve lokali İlçe protokolünün katılımı ile Er Karagülle parkında yeni yerine taşındı. Tosya Avcılar ve Atıcılar Derneği 190 üyesi ile burada faaliyet göstermektedir. Bugüne kadar çevreye ve komşularımıza rahatsızlık vermeden dernek lokalimiz faaliyetine devam etmekte. Hatırlarsınız geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet meydanında düzenlenen Çocuk İstismarı konulu mitingde dernek binamızın bulunduğu Er Karagülle parkı gündeme gelmişti.  Belediye Başkanımız o gün yaşanan olaylardan sonra Çocuk Parkı ile Dernek binasının olduğu alanda iyileştirme çalışması yaparak ortadan ikiye böldü. Yapılan çalışma doğrumu derseniz bizce de doğru bir çalışma yapıldı. Fakat o yaşanan olaylar sonrasında Avcılar ve Atıcılar derneği üyelerine karşı farklı yorumlar yapıldı ve bunlarda bizim kulağımıza geldi. Tabi ki bizler buna çok üzüldük. Tam bu olayların stresini üzerimizden atmaya çalışır iken bu defa Resmi Kurum tarafından Dernek Lokal binamız gerekli evrakların olmamasından dolayı mühürlenme kararı alındı ve bize bu yönde yazılı tebliğ yapıldı. Şimdi bu olayların peş peşe gelmesi aklımıza acaba Tosya Avcılar ve Atıcılar Derneği ve 190 üyesi itibarsızlaştırılmaya mı çalışılıyor sorusunu akıllara getiriyor. Unutmayın ki bizler bu ilçenin En Büyük Silahlı Milis Gücüyüz. Bir kişinin Avcı ve Atıcılar Derneğine üye olabilmesi ve Avcı belgesi alabilmesi için ilk önce devletimizden Sabıka kaydı alması gerekir. Daha sonra her şeyi yasal olan silah ve mermisi ile gerekli izinler alarak avcılık yapmaktadır. Son olarak şunu söylemek isteriz Bizleri Üzmeyin.. ilçemizde yapılması gereken daha önemli işler var iken derneğimizi kapatmayın’’dedi.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosya mehmet
Tosya mehmet - 2 yıl Önce

Tosya'da güzel şeyler oluyor tüm köylerimizin alt yapısı,su,yol sorunları çözmüş idarecilerimiz,sıra buna gelmiş..
Bu sorunda çözüldümü tamamdır....
Vahhh Tosyam vahhh...

DERUNİ
DERUNİ - 2 yıl Önce

tosyanın gökyer bağlarına giden yolu kaybolmuş kaymakam beye duyrulur muhtarların sanki umurunda....dön geriye utanmadan belediye başkanını suçlarlar....avcılar külübünü kapatırlar.....ali topu bana at...ali uyu yat yat uyu.....AHHH TOSYAM...VAAAHH TOSYAM....

Tosyali
Tosyali - 2 yıl Önce

Benimde iki evladim var saldim cayira mevlam kayira mantigiyla cocuk yetistirilecek devirde degiliz cocuk parkini gectim, okulun kantininde cips satmak yasak ama iki adim otedeki bakkalda ne ararsan var okulun tamda karsisinda icki satiliyo yine karsinda internet kafeye giren cikan belli degil daha neler neler...durum boyleyken orda herseyi kayitli kanunlara uygun olan bi dernekteki 80yasindaki dedelerdenmi sikayet edilmis o kadar paranoyaksaniz cocuklarinizi kedi azitir gibi parka azitip gitmeyverin!!!

ÇEMÇEM
ÇEMÇEM - 2 yıl Önce

Her şey bi tarafa ben o dernekte büyüdüm. Bi yanlış görmedim. Bütün sorunlar bitti sıra acılar kulübü ne mi geldi. Kale yakasındaki aydinlatmalari söktüler şimdi de avcilarimi tehdit ediyorlar. Yazıklar olsun TOSYA

Kul Ahmed
Kul Ahmed - 2 yıl Önce

Yani? Resmi makama cevap yazılması gereken bir durum var ortada, basına demeç vermek sorunu çözecek mi?

Mustafa
Mustafa @Kul Ahmed - 2 yıl Önce

Size katılıyorum, resmi yollarla çözülecek bir durum için, basına demeç vermek, sorunu çözmez fakat bu şekilde kendilerini ifade etme yolunu seçmiş arkadaşlar. Zarar getirmez.

TÜRK TÎM
TÜRK TÎM - 2 yıl Önce

KIMSE BENÎM AVCI MÎLÎS GÛCÜM VAR DIYE ÜSTÜ KAPALI DEVLETÎN MEMURUNU TEHDÎT EDEMEZ .. DEVLETÎN EMRÎNE “”A dan Z ye “” UYACAKSIN U YA CAK SIN ..

VARLIGIN DAÎM OLSUN TÜRK DEVLETÎM
VARLIGIN DAÎM OLSUN TÜRK DEVLETÎM - 2 yıl Önce

Kisinin agzindan cikana dikkat etmeli üstü kapali kaymakami emrindeki Jandarmamizi polisimizi silahli Güçlü olarak avcilarimizi göstererek tehdid vari konusmak MÜMÎN haddine DEVLET 13 yasinda DAHA akilbagli olmadi... AKILLI OLMAYANIN MEDYATÎK AKLINI ALIRLAR... DEVLETÎMÎZE KÎMSE TEHDIDVARÎ KONUSAMAZ

Avcı
Avcı @VARLIGIN DAÎM OLSUN TÜRK DEVLETÎM - 2 yıl Önce

herkesin anlayabilmesini veya anlayamamasını beklememek gerek.Dernek başkanının yapmış olduğu beyanatta benim anladığım Biz bu memleketin bekcileriyiz diyor.Her daim bu milletin silahlı gücüyüz.Yarın birgün bu memlekette olabilecek terör olaylarında biz bu memleketin teminatıyız diyebiliyor.Anlamadığım kaymakamı emniyeti tehdit ediyor diye yazmışsınız.Bu milletin evlatları devletini tehdit etmez.etmiyorda.Biz herdaim devletin silahlı gücüyüz diyor adam ne var bunda.Anlamadım

Tosyalı
Tosyalı @VARLIGIN DAÎM OLSUN TÜRK DEVLETÎM - 2 yıl Önce

Haberle yorumun alakasını çözemedim.Tosyalı devletine devlet kurumlarına saygılıdır.Meramını anlatmak birilerinin canınını sıkıyor belli..
Sayın site yöneticileri tarafsız haberleriniz için teşekkürler...
Her zaman kendi kaleminiz olduğunuz için...

Tosya mehmet
Tosya mehmet @VARLIGIN DAÎM OLSUN TÜRK DEVLETÎM - 2 yıl Önce

Yaptığın yorum ne alaka bu lahana bu ne turşu 15 Temmuzda da bu milletin kaymakamı emniyeti jandarması vardı millet tankın önüne yatıyor du..
konuyu nerden nereye getiriyorsun.
Burda anlatılmak istenen herkesin işini görevini yapması ilçenin hayati sorunları varken boş işlerle uyraşmamalı.....

TÜRK-TİM
TÜRK-TİM - 2 yıl Önce

SÖZDE AVCILARA...***DEVAMLI DİKİZ AYNASINA BAKARSANIZ ÖNÜNÜZÜ GÖREMEZSİNİZ *** kendiniz söyler ...yorum yapar....kendinize konuşursunuz.... konuştunuz taşları döktünüz ....hele bakalım sonuna....


SIRADAKİ HABER