Tosya Atabinen Mesleki ve Anadolu Lisesi Yıkıldı


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nu Tosya ilçesinde depreme dayanıksız raporu verilen 65 yıllık tarihi Atabinen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binası yıkıldı.
Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yurt genelinde belli bir yılın üzerindeki okul binalarında yaptırılan depreme dayanıklılık testi sonuçlarına göre depreme dayanıksız olduğu yönünde rapor verilen Tosya'daki Atabinen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul binası hakkında yıkım kararı verildi. Kararın ardından binalar 1 ay içinde boşaltıldıktan sonra tahliyeleri yapıldı. Tosya Belediyesi'ne bağlı ekipler iş makineleriyle binanın yıkım işlemini gerçekleştirdi.
1956 yılında diplomat Raşit Saffet Atabinen tarafından yaptırılan ve o dönem Akşam Sanat Okulu olarak eğitime başlayan tarihi okul 1970 yılında Kız Meslek Lisesi olarak eğitime devam etmiştir.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2020, 15:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar Türker
Yaşar Türker - 8 ay Önce

12 yıl bu güzel okulda İngilizce öğretmeni,müdür yardımcısı ve müdür baş yardımcısı olarak görev yaptım.Şimdi tarifi imkansız duygular içerisindeyim.Yıkılışına üzüldüm. Orada çok güzel anılarım var. Diktiğimiz ağaçları merak ediyorum.Umarım onları korurlar.

topçu binbaşı fuat
topçu binbaşı fuat - 8 ay Önce

Kapalı cezaevi kaç yıllık Sedat Bey.Asri mezarlığın karşısında ki kapalı cezaevi Tosya'nın girişine hiç yakışıyor mu?yeri mükemmel.Belediye sanayiye bari kazandırsa iyi olmaz mı orasını.o şekilde duracağına hiç değilse 3- 5 tane dükkan bari açılır.neyse....

Mert
Mert - 8 ay Önce

Rant icin her yeri yikiyorlar. Baska ulkelerde eski yapilari sonuna kadar koruyorlar.

mehmet
mehmet - 8 ay Önce

toki nin yaptıklarından ve yapacaklarından daha sağlamdır

Seeckin
Seeckin - 8 ay Önce

Onları yıkmak iş değil yapmak onemli

A,Kcay
A,Kcay - 2 ay Önce

Yerine okul tekrar yapılması şart atabinen okul yapılmazsa yapilanadek over,yerine olmazsa başkayere,ordan mezun olan,devletin yuksek
makamlarda görev alan hizmet veren insanlar var,

SIRADAKİ HABER