TOSYA ASRİ MEZARLIKTA İLGİNÇ GÖRÜNTÜ

banner315

TOSYA ASRİ MEZARLIKTA İLGİNÇ GÖRÜNTÜ
banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi Asri mezarlıkta gün içinde ortaya çıkan Arı Kovanlarının sırrı çözüldü.

Mezarlık ziyaretine giden vatandaşların dikkatini çeken ve sosyal medyadan paylaşılan ilginç Arı Kovanı görüntüleri sonrasında mezarlık yetkilileri ve belediye zabıta ekipleri harekete geçerek kovan sahiplerinden arı kovanlarının kaldırılmasını istedi.

Arı kovanlarının sahibi Ahmet Duyar haber sitemize yaptığı açıklamada ‘’Düzce’den kamyonete yüklediğimiz 40 arı kovanı Kastamonu’nun Doğanyurt ilçesine götürmek için yola çıktık. Dün akşam Tosya ilçesine geldiğimiz sırada arabamız arıza yaptı. Arabayı tamir ettirebilmemiz için içinde arılar bulunan kovanları araçtan indirmemiz gerekiyordu. İçi arı dolu yaklaşık 40 kovanı vatandaşlarımıza zarar vermemesi için en uygun yer mezarlık olduğu için arı kovanlarını geceleyin mezarlığa indirdik. Sonrasında aracımızı sanayiye götürerek tamir için kovanların başından ayrıldık. Gün içinde vatandaşlar mezarlıkta arı kovanlarını görünce doğal olarak yetkililere durumu bildirmiş. Bizim tek amacımız arıların vatandaşlara zarar vermemesi için en ideal yerin mezarlık olduğunu düşünmüştük. Birazdan kovanları araca yükleyip gideceğiz. Tosyalı hemşerilerimizden özür dileriz.’’dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2023, 17:22

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Necati Tarhana
Necati Tarhana - 3 ay Önce

Geçen yıl muracatimizla ilçe tarım ekipleri bahçelievler mahallesi sefa bey caddesi üzerinde bulunan arıları gecikmeli de olsa kaldırmışlar di mi büyük yine aynı yerlerde arıları olduğu ve bakım adı altında hircinlastirildiktan sonra arı sahipleri uzaklaşıp gidiyor anca mahalle sakinleri saldırganlardan arılardan yeterince huzursuz oluyor bu arıların yerlesim alanı dışına çıkarılması hususunu hatırlatır denetim ekiplerinin konuyu değerlendirmesi hususunu dile getirmek istiyorum arıya karşı değilim ama yerli yerinde yapılması lazım çevre sakinlerine duyarlı ve zarar vermeden

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307