TOSYA 3.ETAP TOKİ'DE SON DAKİKA GELİŞMESİ

banner294

TOSYA 3.ETAP TOKİ'DE SON DAKİKA GELİŞMESİ
banner278

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve 81 ilde yapılacak olan 100 bin konut projesi, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ve 17.3 milyar TL'lik yatırımla yapılacak.

Yılbaşından sonra başlayacak olan projenin 1,5 yıl içinde bitirilmesi planlanıyor. Sosyal konutların yapılacağı ilçelerin bir bölümü açıklandı. Açıklanan ilçeler arasında Tosya'nın yer almaması dikkat çekti.

Tosya Belediyesinin Kasım Ayı Meclis toplantısında ilçenin Dilküşah mahallesi Kıran mevkide yer alan 19 bin m2 alanda imar tadilatı yapılarak Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından konut yapılması kararı alınmıştı. İlçenin Kıran mevki olarak bilinen mevkide 319 Ada 66 ve 106 parselde toplam 19 bin m2 alanın TOKİ alanı lejantı olarak değiştirilmesi ve bu yönde çalışma yapılması için teknik eklpler görevlendirilmişti.

Fakat son anda Tosya Belediye Meclisi Aralık ayında yapılan yılın son meclis toplantısında 3.Etap Toki alanı ile ilgili Lejant çalışması ertelenerek bir sonraki meclis toplantısında yapılacak çalışmalarla devam edilipi edilmemesine karar verildi. Tosya'da Ev sahibi olmak isteyen bir çok vatandaş 3.Etap TOKİ çalışmalarının durdurulması ve Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada Tosya ilçesinin olmamasının hayal kırıklığını ve üzüntüsünü yaşadı.

Sosyal konutlar ilk etabı Ankara, Ardahan, Batman, Bilecik, Bingöl, Burdur, Çankırı, Çorum, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hatay, Isparta, Kayseri, Kırıkkale, Adana, Afyon, Aksaray, Amasya, Isparta, Karaman, Konya, Kilis, Kütahya, Malatya, Nevşehir, Sivas, Trabzon ve Yozgat'ın bazı ilçelerinde start alacak.

Tosya'da yapılacak 3 Etap Sosyal konutlarla ilgili herhangi bir tarih ise henüz belli değil.

İŞTE TOSYA'YA YAKIN İLÇELER VE TOKİ KONUT SAYISI

Amasya Gümüşhacıköy 79 konut

Çankırı Eldivan 94 konut

Çankırı Şabanözü 200 konut

Çorum Uğurludağ 150 konut

Çorum Oğuzlar Mahallesi 100 konut

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2019, 23:51

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kul Ahmed
Kul Ahmed - 3 yıl Önce

Yani belediye meclisinden karar geçseydi, cumhurbaşkanlığı kararnamesinde Tosya adı geçecek miydi?

Tosyalı vatandaş
Tosyalı vatandaş - 3 yıl Önce

Fabrika yapın. Yeter artık beton beton...

Ahmet Ergovan
Ahmet Ergovan - 3 yıl Önce

Şaşırdık mı? Tosya. Gerçi toki konut yapmasın Tosya'ya inşaata yönelik yapacağı ticari hamle ile istihdamı teşvik etsin kapı sanayi Tuğla fabrikaları çalışsın biz kiraya razıyız

Erhan ay
Erhan ay - 3 yıl Önce

Bu millett saten zor geciniyoo adı üstünde garip ewi ama nasıl garip anlamiş degiliz her ay 900 lira yı nasıl oder bu millett yazıkk valahi yazık

Abdullah
Abdullah - 3 yıl Önce

Yeni açıklanan sosyal konut projesinde Tosya ilçesi yer almaktadır bilginize !!!

Emine    sumer
Emine sumer - 1 yıl Önce

Ben engeloy 87 lutfen tokide yer verin

Emine sumer     05466084317
Emine sumer 05466084317 - 1 yıl Önce

Ben 87 engeliyim tokide banada yer verin

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298