Tosya 100 Yataklı Kız Kur'an Kursu Hayırseverlerin Desteğini Bekliyor

banner315

Tosya 100 Yataklı Kız Kur'an Kursu Hayırseverlerin Desteğini Bekliyor
banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

Kastamonu’nun Tosya ilçesi Yunus Emre Mahallesinde bir yıl önce başlanan 100 yataklı Kız Kur’an Kursunun inşaatının tamamlanabilmesi için hayırseverlerin desteğini bekliyor.

Bir yıl öncesinde yaklaşık 6 milyon TL’ye maliyetle inşaatına başlanan 100 Yataklı Kız Kur’an Kursu günümüz inşaat maliyetlerine göre10 milyon TL’ye tamamlanacağı öğrenildi. 3.500 m2 kullanım alanı içinde 5 katlı ve 100 yatak kapasitesine sahip inşaat tefrişatı ile birlikte yaklaşık bedeli 12 milyon TL civarında olacak.

Kuran Kursu binası için hayırseverlere seslenen yetkililer, “Ben de bir hayır yapmak, bu topraklarda eser bırakmak istiyorum diyen, imkanları ölçüsünde bu işin bir ucundan tutup katkıda bulunmak isteyen herkesin desteğini bekliyoruz” dedi.

İnşaatın başladığı 2021 yılının Nisan ayından bugüne kadar 5 katın kaba inşaatı tamamlandı. Tosyalı hayırseverlerin 1 Milyon 800 bin TL nakti yardım yaptığı inşaata toplamda 4 milyon TL harcama yapıldı.  

İnşaatın borcu olduğunu söyleyen yetkililer “Sizin çocuklarınız, torunlarınız bu binada okuyup Kuran öğrenecek. Kurs inşaatının yarım kalması veya gecikmesi Tosya halkına yakışmaz sizlerden yardım talebinde bulunuyoruz. Cenab-ı Allah, ibadetlerinizi ve yapacağınız hayırları kabul eylesin” diye konuştular.

Bu hafta Cuma Namazı öncesi Vaaz hocasının hutbeden yaptığı konuşmada Müftülük Gençlik Merkezi ile Kız Kur’an Kursu inşaatlarını gündeme getirmişti. Vaaz hocası Gençlik merkezi inşaatının borcu olduğunu ifade ederek yeteri kadar yardım toplanmadığını söylemiş ve cemaatten yardım talebinde bulunmuştu. Fakat her iki inşaatın vaazda gündeme gelmesi ve yeteri kadar yardım yapılmadığı yönünde sosyal medyada yanlış algı oluşmasına neden oldu.www.tosyahaberleri.com haber sitesi olarak müftülük yetkililerinden aldığımız bilgi doğrultusunda Tosyalı hayırseverler sadece 100 yataklı Kız Kur’an Kursu için son bir yıl içinde 1 Milyon 800 Bin TL yardım ve bağışta bulunmuştur ve bulunmaya da devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2022, 19:38

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Yardım az geldi diyorlar. Sormuyorlarki bu vatandaşın cebinde para varmı yokmu devlet o kadar bütçe ayırıyor biraz az yesinlerde buralara harcasınlar. Vaaz her hafta konuşuyor biri çıkıp anlatsın bu adamın ne konuştuğunu. Boş konuşuyor, ayetleri anlatsın israfı devlet malını boş yere harcamayı anlatsın, faizin haram olduğunu anlaksın, boş masal anlatmayı bıraksın artık.

Oğuzhan
Oğuzhan - 2 yıl Önce

2021 yılında 12.9 milyar TL bütçeye sahip olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bütçesi 2022’de 3.2 milyarlık artışla 16.1 milyar TL oldu. Diyanet bütçesi ile bu yıl; İçişleri Bakanlığı’nın 14.7 milyar TL, Dışişleri Bakanlığı’nın 7.4 milyar TL, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın 4.1 milyar TL, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 4.8 milyar TL, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 6.1 milyar TL, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 4.8 milyar TL ve Ticaret Bakanlığı’nın 8.4 milyar TL’lik bütçelerini geride bıraktı.
Diyanet, bütçesi ile bu yıl toplam 17 bakanlıktan yedisini aştı.

Oğuzhan
Oğuzhan - 2 yıl Önce

Sevgili diyanet;
1. sorum İsraf haram mıdır?
2. sorum hırsızlık günah mıdır?
3. sorum yalan günah mıdır?
4. sorum evdeki ihtiyaç camiye helal midir?

Maşallah
Maşallah - 2 yıl Önce

Bir de insanlar diyorlar ki camide anlatılanlar orada kalıyor. Halbuki Her platformda gündem oluyor Elhamdülillah

Metin
Metin - 2 yıl Önce

Allah razı olsun hocam

Metin
Metin - 1 yıl Önce

HADİS: Kişi öldüğü zaman amel defteri kapanır ancak şu üç şey hariç amel defteri kapanmaz
1) Sadakayı Cariye
2) Hayırlı Evlat
3) Faydalı ilim

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307