THK Tosya Şubesi Başkanlığı 2013 Yılı Fitre ve Zekat Zarfı Dağıtımı Devam Ediyor

Mübarek Ramazan ayında Türk Hava Kurumu 2013 Yılı Fitre ve Zekât zarfı dağıtarak hayırsever vatandaşlardan fitre ve zekât toplayacaktır.

THK Tosya Şubesi Başkanlığı 2013 Yılı Fitre ve Zekat Zarfı Dağıtımı Devam Ediyor
banner278

buraya tıklayınız

Ramazanın başlaması ile zarf dağıtımı başlamış olup tamamlanmak üzeredir.. 

Zarflar ilçemiz merkezinde THK görevli elemanları ile köylerde ise muhtarlar vasıtasıyla zarflar dağıtılmaya başlanmıştır.

Türk Hava Kurumu Tosya Şube Başkanı Ali Çilingir ; "Fitre Zekat dağıtımında kurumumuza destek olan Tosya Kaymakamımız Sayın Mehmet Türköz’e İlçe ve Belde Belediye Başkanlarımıza Kamu Kurum ve Kuruluşlarımıza,İlçe,Belde,ve Köy muhtarlarımıza teşekkür ederiz." Dedi.

THK Tosya Şubesi Saymanı Ferhat BOZAN; “ Hayırsever vatandaşlarımızın kendilerine verilen zarfları duyarlı olarak görevlilere teslim etmelerini ve zarfların zayi olmamasına gayret göstermelerini rica ederim. Zarflara konulan paraların kendilerine ve ilçemizdeki yardıma muhtaç olan ailelere geri döneceği bilinciyle hareket etmelerini temenni ederim." Dedi.

  Türk Hava Kurumu; kurulduğu 1925 yılından bu yana halkımızın hiçbir karşılık beklemeden verdiği destekler sayesinde her yıl, ülkemizde meydana gelen orman yangınlarını var gücüyle söndürmekte, ambulans uçakları vasıtasıyla hasta, yaralı ve organ naklini en kısa sürede gerçekleştirmekte, binlerce gencimize ücretsiz havacılık eğitimi vererek ülkemiz havacılığının gelişmesi için durmaksızın çalışmaktadır.

        2011 yılında Türkiye’nin ilk ve tek havacılık üniversitesini ülkemizin hizmetine sunan kurumumuz, bu sayede gökyüzüne yeni kanatlar kazandırma arzusundadır. Ayrıca yine halkımızın destekleri ile filomuza kattığımız yeni yangın söndürme uçakları sayesinde, Avrupa’nın en büyük yangın uçağı filosuna sahip olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

        Kurumumuz, Fitre ve Zekat Bağışlarınızın;
% 50’si Tosya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına verilerek, yoksul, kimsesiz ve yardıma muhtaç kişilere, valilikler ve kaymakamlıklar aracılığı ile dağıtılıyor.
% 4’ü Türkiye Kızılay Derneğine;
% 3’ü Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna;
% 3’ü Türkiye Diyanet Vakfına;
% 40’ı ise Türk Hava kurumuna kalmaktadır.
ve bu sayede ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlarınızı ulaştırmaktadır. Türk Hava Kurumuna göstermiş olduğunuz hassasiyet sayesinde, belki sizin için çok ufak sayılabilecek bir katkı genişleyerek büyümekte ve güzel ülkemizin dört bir yanına iyilik tohumları serpilmektedir.

        Emin olabilirsiniz ki; bu sene uçaklarımızla söndürülecek her orman yangınında, uçaklarımızla taşınan her organda, ülkemizin dört bir yanından gelerek bizden ücretsiz kurs alan gençlerimizin gözündeki ışıltıda sizinde payınız olacaktır.

Hayırsever vatandaşlar THK Tosya Şubesi'ne gelerek yetkililerden Zarf temin edebilirler.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2013, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER