Teklif ve Talep Ediyoruz Tosya Stadyumuna ‘’Faruk Kaymakcı ‘’ ismi Verilsin

Teklif ve Talep Ediyoruz Tosya Stadyumuna ‘’Faruk Kaymakcı ‘’ ismi Verilsin
banner271
banner266

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) –Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yeni yapılan Profesyonel Sunni Çim Halı Sahanın isminin www.tosyahaberleri.com haber sitesi olaraktan bizim değerimiz ve hemşerimiz olan Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı, Avrupa Birliği Daimî Büyükelçisi ve Avrupa Birliği Başkanı ‘’Faruk Kaymakcı’’ olarak verilmesini ilçe yetkililerine,Belediye Meclisine Teklif ve Talep ediyoruz.

 www.tosyahaberleri.com haber sitesi olarak Belediye Meclisinde görev yapan AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi üyeleri ile İlçe Belediye Başkanı Kazım Şahin’e teklif ve talepte bulunuyoruz.

Tosya tarihinin günümüzde yetiştirmiş olduğu Devlet idaresinde ve Bürokraside en zirvede olan Dış İşleri Bakan Yardımcısı ve aynı zamanda Avrupa Büyükelçisi Tosyalı hemşerimiz ve kardeşimiz Faruk Kaymakcı’nın isminin Tosya Stadyumuna verilerek ‘’ FARUK KAYMAKCI STADYUMU’’ olarak değiştirilmesini Teklif ve Talep Ediyoruz.

Tosya Belediyesi Meclisi ilk toplantısında alacağı bir karar ile stadyuma Faruk Kaymakcı Stadyumu ismine vererek Stadyum isim levhasını asma kararını alır. Aralık ayı içinde ilçemiz gelmeyi planlayan Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı’ya bir sürpriz yapılarak isminin verildiği stadyumda açılış kurdelesini kesme töreni düzenlenir.

HABERE YORUM YAPARAK KARARIN ALINMASINDA DESTEK VEREBİLİRSİNİZ

Büyükelçi Faruk Kaymakcı Kimdir ?

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı

Faruk Kaymakcı, 21 Mart 1968 tarihinde Tosya’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Tosya’da tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1988 yılında mezun olmuştur.

Devlet bursuyla 1989-1992 yılları arasında Fransa’da Strasburg Üniversitesi’nde AB araştırmaları ve İngiltere’de London School of Economics’te AB Ekonomi Mastırı yapmıştır. Kaymakcı ayrıca, 1999-2000 yılı eğitim döneminde Avrupa Komisyonu bursuyla College of Europe’ta AB Politikaları Mastırı elde etmiştir.

1994 yılında Dışişleri Bakanlığı’nda göreve başlayan Kaymakcı, merkez görevleri sırasında, Balkanlar, Çok Taraflı Ekonomik Kuruluşlar, Siyaset Planlama ve AB Dairelerinde görev yapmıştır. 2009-2011 yılları arasında Devlet Bakanı/AB Bakanı ve Başmüzakereci’nin Dışişleri Özel Müşaviri olarak çalışmış; Eylül 2009’dan itibaren bu göreve ek olarak, AB Genel Sekreterliği/Devlet/AB Bakanlığı Sivil Toplum, İletişim ve Kültür Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Yurtdışında Trablus Büyükelçiliği, NATO Afganistan Kıdemli Sivil Temsilciliği ve üç kez Avrupa Birliği Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği’nde görev alan Kaymakcı, 2011-2013 yılları arasında Türkiye’nin Basra Başkonsolosu, Ekim 2013 – Ocak 2017 tarihleri arasında da Türkiye Cumhuriyeti Bağdat Büyükelçisi olarak görev yapmıştır. Şubat 2017’de AB Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği görevine getirilen Kaymakcı, 7 Ağustos 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Dışişleri Bakan Yardımcısı olarak atanmış; böylelikle aynı tarihte AB Başkanlığı görevini de üstlenmiş olmuştur.

2004 yılında Afganistan’da NATO Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilen Büyükelçi Kaymakcı, Avrupa Koleji Yılın Mezunları Ödülüne 2007 yılında önerilen üç Kolej mezunundan biri seçilmiştir.

Büyükelçi Kaymakcı, ileri seviyede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

 (SDA-

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 00:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
tosyalı
tosyalı - 1 yıl Önce

neden illaki isim olaması mı lazım TOSYA STADYUMU olsun.

Eski Belediye Başkanlarımız
Eski Belediye Başkanlarımız - 1 yıl Önce

Eski Belediye Başkanlarımızdan birisinin ismi olabilir. Mümtaz Yücel, Mehmet Oruçöz niye olmasin. Faruk Kaymakçı adına okul ismi olabilir daha şık olur. Kendisi bir diplomat nihayetinde.

Çivi çakalım
Çivi çakalım - 1 yıl Önce

Sayın editör Faruk Kaymakçı ile her ne kadar gurur duysakta... Faruk Kaymakçı`dan önce Ali Bardakoğlu var. Onlardan önce Mustafa İzzetler celalzade Mustafa çelebiler var. Sayın Kaymakçı diplomat ve gücü yerinde bir insan Tosya`ya destek olursa Tosya vefasızlık yapmayacaktır diye düşünüyorum. (Öncekilere vefa gösterdik mi? Meçhul!!!)

seyirci.
seyirci. - 1 yıl Önce

Sayın editör, yukarı marangozlar sanayi mıntıkasında bulunan Tosya Stadyumununun yapıldığı (yani temel atıldığı) zamanda emeği geçenlerden birinin ismi verilmesi kanaatindeyim diye düşünüyorum.

İğneci
İğneci - 1 yıl Önce

Memleketimizi çeşitli şehirlerde hatta yurtdışında temsil eden hemşerilerimiz var. Bu kişiler her meslekte görev alıp değerli hemşerilerimize de her konuda yardımcı oluyorlar. Asıl olan Tosya içerisinde mahallelerde ve köylerimizde cenazeye, düğüne ve halkımızla iç içe olan tanıdık yüzlerin isimlerinin geçmesi uygun olur.

Mine Okur Şerifoğlu.
Mine Okur Şerifoğlu. - 1 yıl Önce

Hemşeri olarak gurur duyuyorum. Allah yolunu açık etsin başarılarını devamını dilerim. Allah yardımcısı olsun.

Bence
Bence - 1 yıl Önce

ATATÜRK STADYUMU yada ANDIMIZ STADYUMU OLMALI

Siz yazıyorsanız
Siz yazıyorsanız - 1 yıl Önce

Bizim de her düşündüğümüzü yazmamıza izin verin o zaman


SIRADAKİ HABER