Suluca Köyü ve Sanayici Esnafı Yetkilileri Yol Sorununu Çözmeye Davet Ediyor

Kastamonu’nun Tosya İlçesi Suluca Köyü esnafı ve halkı yaşadıkları yol sorunundan şikayetçi.


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

Suluca köyündeki Marangoz sanayi sitesi esnafı ve sanayicileri yaz-kış yaşadıkları yol sorunundan ve yetkililerin duyarsızlığından şikâyet etmekten bıktı. Bir türlü yol çilesinin bitmek bilmediği sanayi sitesinde yolların hali harap. Özellikle en çok kullanılan yan yollar adeta köstebek çukuru gibi. Hem esnafın hem de sürücülerin şikayetçi olduğu bozuk yan yolları sürücüler kullanmak dahi istemiyor. Yazın tozundan kışın çamurundan dertli vatandaşlar, yola bugüne kadar hiçbir yetkili sahip çıkmadı bizler kalıcı bir çözüm bulunması gerektiğini ifade ediyor.

Kalıcı bir çözüm bulunmalı

Sanayi esnafları, “Yol yaz-kış hep bozuk. Yabancı ve Yerli Müşterilerimiz gelmek istemiyor. Uzun zamandır fabrikaların yolu hep böyle köstebek yolu gibi. İlçemiz idarecilerinden bu yolun yapılmasını istiyoruz. Ne bileyim hemen yanımızda Çifter köyü var, Yukarı kayı köyü var, Ekincik köyü var biz biliyoruz ki o köylerin içleri hep kaldırım taşı döşendi. Suluca köyü üvey evlat mı? Biz sanayiciler yurt dışına malzeme gönderiyoruz fakat gelen müşterilerimiz bu hali görünce gelmek istemiyorlar. Hatta malzeme yüklediğimiz iş makineleri bu yola girmek istemiyorlar. Bu Yola acilen kalıcı bir çözüm bulunması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Seçim zamanı bu yoldan gelecekler ve bizden nasıl oy isteyecekler

Sanayi Esnafı ‘’ İki ay sonra seçim var siyesiler ve mevcut Belediye Başkanı oy istemek için bizleri ziyarete gelecek. Bizlerin yaz-kış çile çektiğimiz bu yoldan geçecekler acaba o gün bize ne diyecekler merak ediyoruz. Burada 150-200 kişi çalışıyor. Bu yolları eğer o güne kadar soğuk asfalt veya parke döşemezler ise oy istemek için bize kimse gelmesin’’dediler

(SDA-

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 21:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz
Yavuz - 1 yıl Önce

Belediye 10 senedir çalışıyor hayret oralara uğramamış demekki toaya kum ocağı çok muntazam parke var asvalt var işçi var tv de atmaca var hayret nasıl olurda buralar atlanmış yapılmamış uyan Tosya iyiler daima kazanır..

İyicii
İyicii - 1 yıl Önce

Döşerler bi ara..

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Kazım baba yapar oraları seçim yakın merak etmeyin

mahmut
mahmut - 1 yıl Önce

tosyada yapılacak bunun gibi en az 100 tane iş var.ama gel gör ki bir el atan yok.sonuç ortada işte.devletten aldığınız maaş zehir zıkkım olsun...

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Kim geliyor çalışandan başka SULUCA oy veremiyor belediye de verseydi yapardı kazım baba

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Belediye buralara uğramıyor ,seçimden seçime gelirler

naciye ışık
naciye ışık - 1 yıl Önce

sağolasın tosya haber.bir şeyleri göstermeye çalışıyorsun yetkililere.nasıl olsa onlar geçmiyor bu yoldan.onlar geçmeseler bile,geçenlerin halinden anlarlar artık herhalde.

demirci mehmet
demirci mehmet - 1 yıl Önce

ova çamuru ova bu.paçalara sıvaşmayınca çıkmaz bu.yürüyerek giderken pantolonun paçalarını dizlerinin üstüne kadar sıvayacan.


SIRADAKİ HABER