Sedat Toygar ve İsmail Kaya Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a Rica Ettiler

21 Nisan 2012 Sayılı Tosya yerel gazetelerinde çıkan haberlerde İsmail Kaya ve Sedat Toygar mağdur olduklarını beyan ederek Sayın Cumhurbaşkanından ve Başkan'a rica ederek, kendilerinin özel bir üniversiteye yerleştirmeleri konusunda rica da bulundular.

Sedat Toygar ve İsmail Kaya Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a Rica Ettiler
banner278

buraya tıklayınız

Tüm ulusal gazetelerin manşetine konu olan ve defalarca Tv kanallarının haber ekranlarına yansıyan bu olay Ülke genelinde ilgi görmüştü.
Önce kıskançlık için yapıldı denildi, sonra bunların hepsi bir şakaydı denildi.
Sedat Toygar Arkadaşını affetmeyeceğini ve hakkında dava açacağını tv kanallarına beyan ederek olay ile ilgili tepkisini göstermişti. Sedat Toygar YGS sınavı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada " Sınavda heyecan yapmadığını ve sınavının iyi geçtiğini " ifade etti.

Sonuçlar açıklandığında ise her iki arkadaşta , olaylardan dolayı mağdur olduklarını ve moral bozukluğu ile girdikleri sınavdan bekledikleri puanın altında puan alarak üzüldüklerini ve mağdur olduklarını ifade ettiler.

Bu olayın ortaya çıktığı günlerde gazetelerde Sedat Toygar'ın maddi sıkıntısı olduğu ve Hakkari'ye gitmek için borç para aldığı şeklinde çıkan haberlere tepki gösteren Sedat Toygar, YGS sonuçlarının açıklanmasından sonra yine basın mensuplarına yaptığı açıklamada " Ailesinin maddi durumumun iyi olmamasından dolayı puanın yettiği bir özel üniversiteye gidemediğinden yakınarak, öncesinde ve sonrasında farklı beyanlarda bulunması dikkat çekti.

Şimdi merak edilen konular ise , "Sedat Toygar'ın beraber madur olduk, bize yardımcı olunsun" demecinden sonra Şifresini deyiştirip Hakkari'ye gitmesine sebeb olan ve geleceği ile oynayan arkadaşı İsmail Kaya'yı affedip affetmeyeceği? Ve İsmail Kaya hakkında dava açıp açmayacağı şimdiden merak konusu oldu. Dosyanın savcılıkta olduğu gelen bilgiler arasında....

Ulusal Medyada çıkan bir haberi sizinle paylaşıyoruz Tıklayın

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2012, 23:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tadı Çaktı
Tadı Çaktı - 9 yıl Önce

yaaa bu haberin tadı kaçtı artık

tosyalı
tosyalı - 9 yıl Önce

hayret!
ilk günlerde basına görüntü vermiyoruz diyen o meşhur arkadaşlar!
şimdi de bir gazeteciye devlet büyüklerinden kendilerine yardım edilmesi noktasında beyanlarda bulunuyor.
çok merak ediyorum o gazeteci abiniz sizi özel üniversiteye yerleştirmiyor mu

öğrenci
öğrenci - 9 yıl Önce

uyanıklar
çalışarak kazananların günahı ne

SIRADAKİ HABER