Sakal-ı Şerif Ziayaretine Yoğun ilgi

Mer'aşi Abdurrahman Paşa Camii(Yeni Camii)de muhafaza edilen Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı. Mer'aşi Abdurrahman Paşa Camii(Yeni Camii)de ki Sakal-ı Şerif, Kadir Gecesi dolayısıyla okunan dualarla teşhir edildi. Sakal-ı Şerif karşısında kimi vatandaşlar dua ederken, kimilerinin de gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Sakal-ı Şerif Ziayaretine Yoğun ilgi
banner271

buraya tıklayınız

Tosya Mer'aşi Abdurrahman Paşa Camii(Yeni Camii)de 26 Ağustos 2011 Cuma akşamı Bin aydan daha hayırlı Mübarek Kadir Gecesi akşamı Teravih namazından sonra Ziyarete açılan Peygamber Efendimizin Sakal-ı Şerif'ini görmek isteyen binlerce vatandaş izdihama yol açtı.

Sakal-ı Şerif, tarihi a Mer'aşi Abdurrahman Paşa Camii(Yeni Camii)de Teravih namazının ardından Cami İmamı Emin Hoca  yardımıyla cemaate gösterildi. Peygamber Efendimizin Sakal-ı Şerifini görebilmek için uzun kuyruklar oluşturan cemaat, mercek sayesinde Peygamber Efendimizin Sakal-ı Şerifi'ni yakından görme fırsatı buldu.

Küçük yaştaki bazı çocuklar da babalarıyla birlikte geldikleri camide Sakal-ı Şerif'i görme imkanı buldu. Sıraya giren vatandaşlar, cami imamı Emin Hoca nın  elinde tuttuğu Sakal-ı Şerif'i görüp, öpmeye çalıştılar. Bazı vatandaşların Sakal-ı Şerif'i görünce tekbir ve salavat getirdiği, bazılarının ise gözyaşı döktüğü görüldü.


Haber&Foto: Sedat Ağacıkoğlu

YORUM EKLE
YORUMLAR
NESLİHAN YÖNTEM
NESLİHAN YÖNTEM - 9 yıl Önce

benim kafamda şöyle bir soru var.Allah(c.c) peygamberimizin sakalını kutsal ilan etmemiş.ve peygamberimiz de kendi sakalını saklayıp ziyaret edin dememiş.ve hiç bir sahabe de (bildiğim kadarıyla) böyle bir uygulama başlatmamış.Allahın kuttsal saymadığı bir şeyi ziyaret etmek yanlış değil mi?veya rasulullah saygısızlık manası olmadan sakalı şerifin de diğer sakallardan farkı yoktur o yüzden ziyaret edilmesi doğru değildir demek niçin yanlış sayılıyor.sonuçta eskiden olmayan bir şey bu

Gökhan
Gökhan - 9 yıl Önce

Ya arkadaş herkes mutlu olduğu gibi yaşasın kimse seni zorlamıyor ki gel ziyaret et diye yaa bi de ramazanda böyle fetvacılar çıkıyor. ii rekat namaz kılan uçmaya kalkıyor yaa nasıl bi düşünce tarzıdır bu anlamadım. emin hoca bilmiyor ziyaretin Allah katında nolacağını sen biliyon dimi? valla helal olsun bi ara çık fetvanı ver bi zahmet. önceden yokmuşmuş tabi sonradan çıkarıldı bu kutsal emanetler, sonradan uyduruldu. asırlardır zaten herkes yanlış biliyordu senin sayende çığır açıldı hayatımızda süpersin arkadaşım teşekkürler bundan sonra ziyaret etmeyiz üzerimizdende bi yük kalkmış olur. zorla ziyaret ediyoruz ya. kimse zorlamıyor arkadaş sana ters geleni yapma!

SIRADAKİ HABER