Ne Olacak bu Tosya Trafiği

banner294


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – İlçenin en önemli problemlerinin arasında Şehir içi trafiği vatandaşları ve sürücüleri çileden çıkarma noktasına geldi.

Trafik kültürünün ilçede yeterince oturmamış olması, araç sayısının artması ve diğer birçok nedenden dolayı Tosya trafiği özellikle Ramazan günün de çekilmez bir hâl alıyor.

Tosya Şehir içi trafiği sorunu, sürücülerin ve vatandaşların sabrını taşırmaya devam ediyor. Günün belli saatlerinde trafik karmaşık bir hale geliyor. Özellik Rıhtım boyu caddesinde hatalı parklar sonrasında tek şeritte düşen anayol bazı anlarda trafiğin kitlenmesine neden oluyor.

Bazı noktalarda araçlar dakikalarca beklemek zorunda kalırken, uzun araç kuyrukları da oluşuyor. İlçe Trafik Komisyonu ilçenin en büyük sorunu haline gelen şehiriçi trafiğne bir çözüm bulmak zorunda. Fakat Belediye ve Trafik Komisyonu bunu neden yapmıyor hiç kimse anlam veremiyor

 BİR PLANLAMA YAPILMASI ŞART

Özellikle Rıhtım boyu caddesi üzerinde bulunan büyük marketler trafiğin yoğun olduğu zamanlarda market önüne kamyonları çekerek mal indirmeye başlaması trafiğin kitlenmesine neden oluyor.Bu gün yaşanan talihsiz olayda Markete malzeme indirmek için gelen kamyonun arıza nedeni ile hareket edememesi sonrasında Marangozlar sitesinden gelen kapı yüklü iki kamyon şehiriçi trafiğini kitledi.Kısa süreli yaşanan tartışma sonrasında kamyonlar yüklü halde geri geri gelerek karşı yola geçip ters yönden yollarına devam etti.Bu sırada kamyonların geri gelmesine ve yolun trafiğe açılmasını köprü üstünde bulunan yaşlı bir amca sağladı.

Yetkililer ilçede yaşanan bu trafik sorununu neden görmüyor ve de bu şehir içindeki çarpık park sorununa neden çözüm bulmuyorlar’’ diye sitem ettiler. Trafikteki sorunların çözülmesi için iyi bir planlama yapılması gerektiğin de altını çizen vatandaşlar, “Bugün kimi yerlerde yolların dar olduğunu, en ufak yoğunlukta trafiğin kitlendiğini görüyoruz. Bu durumun çözümü için iyi bir planlama yapılması şart. Sorun böyle devam ederse yakın zamanda istenmeyen üzücü tablolarlar karşılaşabiliriz” ifadelerine yer verdiler.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 2 ay Önce

ilcemizde sadece trafik deyil, bir cokseyin kulturu yok maalesef.

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Memleket kendi kendini yönetiyor ne polis ne zabıta

İsa erdin
İsa erdin - 2 ay Önce

Çevre yolu niteliğinde bir yan yol yapılabilir kamyon ve tırlar için

tosyali
tosyali @İsa erdin - 2 ay Önce

dukkanlar varken yan yolu nereye yapacaksiniz.mantiksiz yorumlar cozumler.

ABDULLAH ARUK
ABDULLAH ARUK - 2 ay Önce

YAPILACAK İŞ BASİT 1-MARKETLERİ ŞEHİR DIŞINA ALACAKSINIZ. 2- KÖPRÜNÜN ÜSTÜNÜ ARAÇ PARK YERİLERİ YAPACAKSINIZ SORUN KÖKTEN ÇÖZÜLÜR

Vefa dönmez
Vefa dönmez - 2 ay Önce

Medeni şehirlerde esnafın tırı kamyonu yük boşaltmak yahut almak için akşam 21.00 den sonra şehre girebildiği gibi ayrıca esnafta caddeleri dükkanları imiş gibi duba yahut sattığı malzemeleriyle işgal etmez. Baş sorumlular belli çözmesi gerekenlerde belli.

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Yol kenarınada ki lüzumsuz araçları kaldırsınlar, park etmek yasak olsun, tosya eczanesinin bulunduğu lokasyondaki köprüden geçişler, oradaki araç kalabalığı bile çok fazla.. ayrıca artık teyzelerin amcaların kaplumbağa gibi giden elektrikler araçlarına yasak gelmeli.. teyze asla rahatından ödün vermeden ilerlerken arkada kuyruk oluşuyor. Küçük çocukların ellerinde scooterlar yol ortası trafik içindeler.. olmaz böyle, artık ehliyet almaya gerek yok anlamı da yok

Hasan Hatırlı
Hasan Hatırlı - 2 ay Önce

Çarşı içindeki yollar acilen Park alanı olmaktan çıkarılmalıdır.

Mustafa uslu
Mustafa uslu - 2 ay Önce

Trafik ışıklarını kaldırıp u dönüşleriyle kesintisiz ulaşım saglanmalı ist denendi gayet başarılı oldu


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307