Muhtarların Olmadığı Muhtarlar Günü Tosya'da Kutlandı

banner294

Muhtarların Olmadığı Muhtarlar Günü Tosya'da Kutlandı
banner278

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – 19 Ekim Muhtarlar Günü Kastamonu’nun Tosya ilçesinde az sayıda muhtarın katılımı ile Cumhuriyet meydanında düzenlenen törenle kutlandı.

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Tosya ilçesinde düzenlenen kutlama töreni çelenk sunumuyla başladı. Saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına Tosya Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Osman Genç ve Muhtarlar Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyesi Galip Ulusoğlu tarafından çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yunus Emre Mahallesi Muhtarı Elvan Natur yaptı. Natur konuşmasında; “Muhtarlar kültürümüzün önemli yapı taşlarından olup, genel demokrasinin en eski örneğini teşkil eden devletimizin en ücra köşelerindeki kurumlardır. Muhtarlarımızın bulunduğu mahallede ve köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte, halkımızın devletle kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızla vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğu çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımızın olduğu bilinci önemli yer tutmaktadır” dedi.

Muhtarlar günü kutlamasına ilçede görev yapan toplam 77 Mahalle ve köy muhtarından sadece 7 si muhtarlar günü törenine katıldı.70 köy ve mahalle muhtarı bugün Ankara’da açılışı yapılan Muhtarlar Evinin açılış törenine katılmak için sabah erken saatlerde Ankara’ya gittiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2022, 13:36

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
RECEP ÇAKMAK
RECEP ÇAKMAK - 5 ay Önce

"70 köy ve mahalle muhtarı bugün Ankara’da açılışı yapılan Muhtarlar Evinin açılış törenine katılmak için sabah erken saatlerde Ankara’ya gittiği öğrenildi." İnşaAllah öyledir ki öyle bile olsa etik olanı Muhtarlarımızın kendi beldelerinde düzenlenen törene katılmaları idi. Sevindirici olanı ise Bürokratlarımızın törene katılımı. Demwk ki Muhtarlarımız önemseniyor ve Öyle de olası gerekiyor

tipsiz
tipsiz - 5 ay Önce

muhtarlıklar derhal kapatılmalıdır.
boş yere devlletten maaş alıyorlar.

tosya sevdalısı
tosya sevdalısı @tipsiz - 5 ay Önce

muhtarların maaş almasını neden kıskanıyorsunuz

Güzel İlçem
Güzel İlçem - 5 ay Önce

Tosyalı muhtarlar Ankara daki "Muhtarlar Evinin" açılış törenine katılmak için muhtarlar gününde Ankara'ya gittiler.

köylü
köylü - 5 ay Önce

muhtarlar ssk lı. maaşı var. çok iş yapıyorlar. başını kaşıyacak vakti yok. lütfen rahat bırakın. muhtarlar günü bari dinlensinler...

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307