MÜFTÜLER TOSYA’DA BULUŞTU

Müftülerin her ay genel olarak yaptıkları istişare toplantısı Tosya’da yapıldı. Toplantıya Kastamonu Müftüsü Dursun Ali Şeker ve İlçe Müftüleri katıldı.

MÜFTÜLER TOSYA’DA BULUŞTU
banner278

buraya tıklayınız

Din görevlileri derneğinde yapılan toplantıda İl Müftüsü Dursun Ali Şeker “Bu gün Tosya ilçesinde yapılan bu istişare toplantısının amacı yeni uygulamaların istişare edilmesi ve önümüzdeki günlerde başlayacak olan Umre ziyaretlerinin  hazırlığı, görevlilerin tespiti seçimi yapacağız. Diyanet işleri başkanlığı geniş kapsamlı bir hizmet veriyor. Hemen hemen hizmet vermediği hiç kimse yoktur. Beşikten mezara kadar mezardan kıyamete kadar kıyametten mahşere kadar sonra cennete kadar hizmet veren bir kurumdur.


 İlçe müftülerimizle genelde her ay prensip olarak bir ilçede il müftüsünün başkanlığında toplanıp durum değerlendirmesi yapıyoruz. Hizmetimizi nerden aldık nereye getirdik eksiklerimiz nedir bunları nasıl giderebiliriz vatandaşı dini konuda nasıl bilgilendire biliriz daha faydalı güzel hizmet
verilebilir.

 Aile içi şiddet konusunda diyanet işleri başkanlığına, il ve ilçe müftülerine büyük görev düşüyor. Halkın bu konuda bilgilendirilmesi önemlidir. Önümüzdeki günlerde umre için kayıtlar başlıyor. Her yıl olduğu gibi bir heyecan halkımızı sarmış durumda.


 Geçen yıl Türkiye genelinde 1 milyon 200 bin hac için müracaat oldu. Kastamonu il müftülüğü ilçeleriyle birlikte 3200 görevlisi olan kurum ve kuruluştur. Türkiye’de görevlisi bakımından 4. sıradayız. Bu kadar büyük bir kadronun faydalı ve istihdamı çok önemli görevlilerimiz sağ olsunlar zor şartlar ağır olsa zorda olsa köylerde dağ başlarında uzak yerlerde görevlerini layıkıyla yapmaya çalışıyorlar.,

 Rabbim hayırlı hizmetlerde cümlemizi muvakkat eylesin” dedi.


Kaynak :Haber37 Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2012, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER