MHP KASTAMONU İL BAŞKANI YÜKSEL AYDIN'DAN ŞOK AÇIKLAMALAR

banner294

Kastamonu’nun Tosya İlçesinde Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Kurban Bayramı Bayramlaşma programına katılan MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın bayramlaşma programı sonrası Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’i makamında ziyaret etti.

Başkanlık makamında Tosya Belediyesinin 15 günde bir çıkardığı ve Belediyenin Hizmetleri anlatan gazeteye inceleyen il Başkanı Yüksel Aydın ziyaret sonrası Basın Mensuplarına gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın www.tosyahaberleri.com ve www.tosyahaberler.com haber sitesinin ‘’Tosya halkına Bayram mesajınız olacak mı’’ sorusuna cevap vererek gündemi değerlendirdi.

‘’TOSYA HALKI BİZE EN GÜZEL MESAJI VERDİ’’

Yüksel Aydın konuşmasında ‘’ Tosya halkı 31 Mart seçimlerinde gerekli mesajı bize verdi ve bizlerde onun gereklerini yapmak üzere Allah izin verirse Milliyetçi Hareket Partisi Belediyesi olarak Adaletli olacağız dedik, Tosya’da huzur olacak dedik ve bu doğrultuda Belediye Başkanımız, Belediye meclis üyelerimiz çalışmalarını sürdürüyor.

‘’HUZURLU BİR ŞEHİR KASTAMONU DEDİK HUZURLU BİR ŞEHİR TOSYA DEDİK’’

Tosya’yı Kimsenin huzursuz etmesine müsaade etmeyiz. Fakat görüyoruz ki ilçenin Mülki İdari Amiri ne hikmetse siyaseti siyasetçilere bırakmayıp Devleti temsil ettiği makamda farklı davranıp dün kurduğu cümle bizi ziyadesiyle rahatsız etmiştir. Eğer bize söyledi ise m isli ile kendisine iade ediyoruz. Ne demek yani üç kuruşluk iş yapıp on üç kuruşluk konuşmak

SEN YOLCUSUN YOLCU. BİZ HANCIYIZ

 Sen yolcusun bizler hancıyız. Şehri huzursuz etmeyeceksin. Biz bunun takipçisi olacağız. Buradan sayın İçişleri Bakanına da sesleniyorum. Milliyetçi Hareket Partili olmak ve halkın teveccühünü kazanmak suç mu? Dolaysıyla bu kaymakamın mutlaka uyarılması lazım. Siz Türkiye’nin en genç 29 yaşındaki bir Belediye Başkanına sahip çıkacak gen onunla siyasi yarış yapmanın size ne faydası var.

BU KONUYU ANKARA’YA TAŞIYACAĞIM

Gerekirse bu konuyu Ankara’ya taşıyacağım. Tosya’yı ve Tosyalıyı huzursuz etmesine asla müsaade etmeyeceğim. Ama olamadı. Şimdi İntikam peşinde misin?

BELEDİYE BAŞKANININ HASTANE SORUNUNA SAHİP ÇIKMASI SENİN NEDEN RAHATSIZ EDİYOR

İlçe Belediye Başkanı Tosya’ya Doktor getirmek için çan hıraş bir şekilde çalışırken ne demek hastaneye gidip basına böyle bir mesaj vermek ne demek.’’ Üç Kuruşluk iş yapacakmış On Üç kuruşluk konuşacakmış. Bu çok terbiyesizce bir ifade. Kendisine misli ile iade ediyorum. Tosya’da mutlaka huzur sağlanacak. Burası Muz cumhuriyeti değil. Bu sözleri Ankara’ya içişleri bakanlığına taşıyacağım diyorum. Bu cimle çok terbiyesiz bir cümle. Bir Kamu görevlisine yakışmayan bir cümle.

SEÇİLMİŞ BİR BELEDİYE BAŞKANINA BU SÖZÜ SÖYLETMEYİZ

Tosya’nın seçilmiş bir belediye başkanına bu sözü söyletmeyiz. Madem öyle kaç aydır Tosya’da Doktor sorunu var getirseydiniz ya bugüne kadar. Vatandaşı niye mağdur ettiniz?  Boş laflar edeceğine doktor getirmek için niye mücadele etmiyorsun. Belediye Başkanı ile beraber olun Doktor sorununu birlikte çözün. Kaymakam siyaset yapmayı bıraksın Devlet adamı olmaya gayret etsin. Olabileceğini de sanmıyorum.

TAVIRLARINA DEVAM EDERSE SONUCUNU TOSYALI YAKINDA GÖRECEK

Bizle bu sorunu Ankara’ya taşıyacağız. Eğer bu tavırlarına devam ederse Tosyalı yakında sonucunu görecek. Tosya’yı huzursuz ettirmeyeceğiz. Bayram sonrası İçişleri bakanımıza ve Bakan Yardımcımıza bu sorunu ileteceğim. Gereği ne ise yapılacak. Bu cümle kurulur mu ya. Siz kim oluyorsunuz. Volkan Kavaklıgil Milliyetçi Hareket Partisinin Belediye Başkanı. Ben İl Başkanıyım. Dolaysıyla Milliyetçi Hareket Partisi Liderini temsil eden bir il başkanıyım. Lafı kime ettiğini ve lafın kime gittiğini bilecek.

AK PARTİ İLE MHP CUMHUR İTTİFAKINDA BİRLEŞTİ

Bakın Milliyetçi Hareket Partisi ile Ak Parti Cumhur İttifakında birleşti. Fakat bunu bilmeyenler Tosya’da ve İnebolu’da var. Seçim öncesi tespitlerimin ne derece doğru olduğu bugün ortaya çıkıyor. Ne demek ya bu şekilde bir ifade çok terbiyesizce bir ifade ve kendisini kınıyorum ve mislisi ile iade ediyorum’’dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 18:02

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Şahin
Salih Şahin - 3 yıl Önce

Bu Kaymakam hakkında eski çalışmış olduğu yerlerde de hep böyle sıkıntılar yarattığını duymuştur.Tosya'yada bu olayları yüzünden gönderilmiş.Geldiği Maçka ilçesinde de Belediye Başkanı ile aynı sorunları yaşamış,sırf Belediye Başkanı ile Jandarma Komutanının arası iyi olduğu için,kendi tarafımda değil diye komutana Fetöcü iftirası atmış,ancak attığı çamur tutmamış,o komutan adalet önünde aklanıp,görevine tekrar başlamış diye haberlerde duymuştum.Bu yüzden liyakat çok önemli,ilçenin birinci derece huzurundan sorumlu yönetici huzursuzluğu kendisi yaratıyorsa Ankara'daki yöneticilerimizin bu sorunu daha da büyümeden çözmesi lazım.Yoksa ilçemiz yakında bölünmeler başlayacaktır.Tabii bu arada Kaymakam kamu kurumları üzerinde yetkisini kötüye kullanarak baskı oluşturmaya çalışmazsa..
Bence,bu olaylar sanki filmin daha frangmanı gibi geliyor bana..
Bu sorunlar ileride çok olaya gebe olur.Ama en önemlisi ilçemin huzurunun bozulmaması...
İl başkanının da söylediği gibi,biz hancıyız sen yolcu...
Biran önce çözümlenmeli..
Sayın Editör sizin aracılığınızla Güzel ilçemin tekrar bayramını teprik ediyor,Saygılar sunuyorum..

Son
Son - 3 yıl Önce

Madem öyle ilçenin kaymakamı senelerdir akp yönetimiyle biraraya gelipte getirirlerdi doktoru yapamadıkları işi bu yiğit cesur başkan el attı kötü oldu yok böyle yağma millet akıllandı volkan başkan kimseden çekinmez halki için o doktorda verdiği diğer sözleride tutar sizler sindiremesenizde kimseye eyvAllahi yokturbaskanimizin

Ali Şahin
Ali Şahin - 3 yıl Önce

Kaymakamı sosyal medyadan takip ediyorum.Geldiği günden beri icraatlarından çok polimikleriyle ve bol,bol görsel paylaşımları ile kendini ön planda tutmaya çalışıyor.
Bu bir mülki idare amirine yakışmıyan davranışlar.Tosya'da daha önce böyle olaylar yaşanmazdı..
Belediye başkanı hizmet için atanmış,tabiki halkın bütün sorunları ile ilgilenecek,Kaymakam geldiğinden beri hastanede doktor sorununu çözememiş,millet Çankırı-Çorum-Ilgaz'da hastane hastane mekik dokuyor çare bulmak için bunun neresi kötü..
Vatandaş gelen hizmete bakar Ali yapmış,Veli yapmışa değil..
Kim yapmışsa Allah razı olsun der.
Koca devlet hastanesinde kadın doğum uzmanı vardıda geçen sosyal medyada görmüştum.Bu yönetici kendi çocuğu neden Çankırı'da hastanede dünyaya geldi.
Bırakın bu işleri,iş yapmıyorsunuz barı,iş yapanları engellemeyin.

Yorumcu
Yorumcu @Ali Şahin - 3 yıl Önce

Doğru 10 senedir yapilmayanlari bu başkan geldi 4 ayda yaptı ne büyük bir belediye başkanıymış bu kadar kısa bir surede tosyanin her sorununu çözdü yıllardır olmayan doktor sorununu kısa sürede bitirdi.4 ayda tosyanin bütün sorunları bitti 4 yıl sonra Tosya İl olur kesin.Hemde Türkiyenin en büyük illeri arasına girer.Dusunsenize 4 ayda her şeyi yaptı.Tebrikler.

Gazi
Gazi - 3 yıl Önce

Belediye başkanı hst için uğraş veren tek kişi Allah yardımcın olsun görevinde başarılar diliyorum

Tosyalı
Tosyalı - 3 yıl Önce

Sende yolcusun sayın İl Başkanım. Bu millet Size 5 yıllığına rey verdi. Baktı hizmet yok geldiginiz gibi gidersiniz sizde Kazım Şahin gibi. Hiç hoş bir konuşma tarzı değil Ankara ya giderim, kapağı Tosya ya atarım. Sorun doktor getirmekse kaymakam da, belediye reisi de elini taşın altına koyacak. Memlekete huzur gerek böyle şeyler değil. Hem birkaç gün önce Kaymakam Bey iki parti başkanı ile kahve içerken fotoğraf verdi. Ona ne oldu? Hasudizm değil insanlık, hizmet, hoşgörü konuşsun ilcemizde. Bu tip görüntüler yol aldirmaz bize.

istanbullu
istanbullu - 3 yıl Önce

tosyali kazim sahini cok arayacak.

Abdullah
Abdullah - 3 yıl Önce

Ben gözlemlediğim kadarı ile Tosya halkı tarafından sevilmediğini fark ettim.
Gerçektende medyada yer bulmak için fırsat kollayan bir yönetici
Daha küçük bir ilçeyi belki yönetebilir
Hatta bence nufus mudurlugu yapabilir
Geldigi Maçka ilcesinde de ciddi sıkıntıları olmuş.
Tosya dan tez vakitte gitmesi yerine daha başarılı mülki amir gelmesi dileklerimle.

Mert
Mert - 3 yıl Önce

Belediye Başkanımızın Her Türlü Yanındayız ...


SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298