METİN EKŞİ ''HODRİ MEYDAN ''

banner294

METİN EKŞİ ''HODRİ MEYDAN ''
banner278
banner303

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Tosya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Ekşi seçimlerde tekrar aday olduğunu söyledi. Seçimlerin Ekim ve Kasım ayı içerisinde yapılacağını belirten Başkan Ekşi,” Ben tarafsızlığım ve 2 dönem yaptığım hizmetlerle tekrar adayım” dedi.

www.tosyahaberleri.com haber sitesine yaptığı özel açıklamada seçimler öncesi Başkan Metin Ekşi, genel bir değerlendirme yaptı.

Tosya Ticaret ve Sanayi Odası’nın önderliğinde Türkiye’de örnek gösterilen modern bir Hizmet Binasına kavuşturduklarını kaydeden Başkan Ekşi,” Biz bunları yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber, Tosyalı sanayicileri ve esnafımızın destekleriyle yaptık” dedi.

Metin Ekşi Tosya Ticaret Odasının çalışmalarıyla ilgili şu değerlendirmeleri yaptı;

Odamızda, 7 Meslek Grubu bulunmaktadır. Bu grupları, 17 Meclis, 5 Yönetim Kurulu, 6 Disiplin kurulu ve Meslek Komite üyeleri temsil etmektedir.

2022 Eylül ayı itibari ile toplam üye sayımız 660 dır. Bunların, 455 üyemiz Önümüzdeki ay yapılacak seçimde oy kullanacak.

Tosya Ticaret ve Sanayi Odasına 2 dönem Başkanlık yaptım şimdi yeniden ve ilk gün heyecanı ile Önümüzdeki ay yapılacak Oda Başkanlığına tekrar aday olduğumu sizlerin aracılığı ile açıklıyorum.

Bu dönem yapılacak Oda Başkanlığı seçimi benim için farklı bir ödem arz ediyor. Bildiğiniz gibi önceki dönem seçimlerinde siyasi kimliğim ile seçimlere katıldım ve üyelerimizin teveccühü ve oyları ile Başkanlığa seçildim. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan siyasi gelişmeler sonrası AK Parti Tosya İlçe Başkanlığından ayrıldıktan sonra AK Parti üyeliğinden de istifa ederek hiçbir siyasi kimliğim olmadan seçimlere hazırlanıyorum. Şu an aldığım duyumlara göre siyasi parti ilçe teşkilatları ayrı ayrı aday üzerinden seçimlere katılacak. Benim hiçbir siyasi kimliğim olmadığı gibi hiçbir siyasi partiden de destek aramıyorum. Haber siteniz aracılığı ile karşıma çıkacak aday veya adaylara meydan okuyorum. Odamız üyelerinin takdiri ile yapılacak seçimde tekrar başkan olmak için tüm gücümle çalışacağım. 29 Ekim tarihinde yapılacak seçimler öncesinde Meslek Grubu üyeliği için liste oluşturma çalışmalarına başladım. Tabi liste çalışmalarında önümüze farklı engeller çıkıyor, kimseyi suçlamak istemiyorum fakat her şey adil ve mertçe olsun. Hiçbir aday farklı işlere girmesin. Karşımdaki rakiplerimden tek isteğim eşit şartlarda yarışmak. Şimdi den Tosya Sanayi ve Ticaret Odası seçimlerinin ilçemize, üyelerimize ve başkan adaylarına hayırlı olması dileklerimi iletiyorum’’ dedi.  

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2022, 23:59

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tulpar
Tulpar - 3 gün Önce

Daha onceki donem Ak parti İlçe başkanıyken eşit şartlarda mi yarıstiniz ya da buna mı inanıyorsunuz?

Modern bali akın
Modern bali akın - 3 gün Önce

Modern bi bina yapmışlar. Bundan daha büyük hizmet mi olur

Tavsiyeci
Tavsiyeci - 1 gün Önce

Ticaret ve sanayi odası ilçede ne işe yararıyor? İlçe ekonomisine faydaları nelerdir? Ne yaparlar, ne iş tutarlar? Başkan adayları basına, yazılı ve görsel medyaya detaylıca bir açıklama yapıversinler, ilçe halkı, esnafı da öğrenmiş bilgilenmiş olur, üyelerinin de saygınlığı artmış olur. Yıllık faaliyet raporlarını basın aracılığı ile eğer bir engel yoksa üyeleri ve ilçe halkıyla paylaşıversinler. Toplanan oda aidatlarının çok yüksek olduğuna ilişkin dedikodular yapılmakta. Aidatların miktarlarının azaltılması yerinde bir uygulama olacaktır. Çoğu üyede yüksek aidatları ödemeden kaçıyor imiş, ödeyen ödediği ile kalıyormuş., dedikodu böyle. Başkan adaylarının bu hususları dikkate almaları ve çözüm önerisinde ve vaadinde bulunmaları kendi faydalarına olacaktır.

Meraklı
Meraklı - 3 gün Önce

Tabi liste çalışmalarında önümüze farklı engeller çıkıyor, kimseyi suçlamak istemiyorum fakat her şey adil ve mertçe olsun. Hiçbir aday farklı işlere girmesin. Karşımdaki rakiplerimden tek isteğim eşit şartlarda yarışmak.
Bunu neye göre söylediniz, açıklar mısınız?
Herkes bilsin ki seçimini ona göre yapsın sayın başkan...

Tarih tekerrür mü edecek?
Tarih tekerrür mü edecek? - 4 gün Önce

Belediye başkanlığı seçiminde de aynı cümleleri kurarak seçime gitti Metin Ekşi "Ceketimi koysam kazanırım" düşüncesi ile sonuç ortada. Tekrardan aynı cümleleri kurmaya devam ediyor tarih tekrardan tekerrür mü edecek?

SIRADAKİ HABER

banner291

banner298