METİN EKŞİ ''HODRİ MEYDAN ''

banner294

METİN EKŞİ ''HODRİ MEYDAN ''
banner271

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Tosya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Ekşi seçimlerde tekrar aday olduğunu söyledi. Seçimlerin Ekim ve Kasım ayı içerisinde yapılacağını belirten Başkan Ekşi,” Ben tarafsızlığım ve 2 dönem yaptığım hizmetlerle tekrar adayım” dedi.

www.tosyahaberleri.com haber sitesine yaptığı özel açıklamada seçimler öncesi Başkan Metin Ekşi, genel bir değerlendirme yaptı.

Tosya Ticaret ve Sanayi Odası’nın önderliğinde Türkiye’de örnek gösterilen modern bir Hizmet Binasına kavuşturduklarını kaydeden Başkan Ekşi,” Biz bunları yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber, Tosyalı sanayicileri ve esnafımızın destekleriyle yaptık” dedi.

Metin Ekşi Tosya Ticaret Odasının çalışmalarıyla ilgili şu değerlendirmeleri yaptı;

Odamızda, 7 Meslek Grubu bulunmaktadır. Bu grupları, 17 Meclis, 5 Yönetim Kurulu, 6 Disiplin kurulu ve Meslek Komite üyeleri temsil etmektedir.

2022 Eylül ayı itibari ile toplam üye sayımız 660 dır. Bunların, 455 üyemiz Önümüzdeki ay yapılacak seçimde oy kullanacak.

Tosya Ticaret ve Sanayi Odasına 2 dönem Başkanlık yaptım şimdi yeniden ve ilk gün heyecanı ile Önümüzdeki ay yapılacak Oda Başkanlığına tekrar aday olduğumu sizlerin aracılığı ile açıklıyorum.

Bu dönem yapılacak Oda Başkanlığı seçimi benim için farklı bir ödem arz ediyor. Bildiğiniz gibi önceki dönem seçimlerinde siyasi kimliğim ile seçimlere katıldım ve üyelerimizin teveccühü ve oyları ile Başkanlığa seçildim. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan siyasi gelişmeler sonrası AK Parti Tosya İlçe Başkanlığından ayrıldıktan sonra AK Parti üyeliğinden de istifa ederek hiçbir siyasi kimliğim olmadan seçimlere hazırlanıyorum. Şu an aldığım duyumlara göre siyasi parti ilçe teşkilatları ayrı ayrı aday üzerinden seçimlere katılacak. Benim hiçbir siyasi kimliğim olmadığı gibi hiçbir siyasi partiden de destek aramıyorum. Haber siteniz aracılığı ile karşıma çıkacak aday veya adaylara meydan okuyorum. Odamız üyelerinin takdiri ile yapılacak seçimde tekrar başkan olmak için tüm gücümle çalışacağım. 29 Ekim tarihinde yapılacak seçimler öncesinde Meslek Grubu üyeliği için liste oluşturma çalışmalarına başladım. Tabi liste çalışmalarında önümüze farklı engeller çıkıyor, kimseyi suçlamak istemiyorum fakat her şey adil ve mertçe olsun. Hiçbir aday farklı işlere girmesin. Karşımdaki rakiplerimden tek isteğim eşit şartlarda yarışmak. Şimdi den Tosya Sanayi ve Ticaret Odası seçimlerinin ilçemize, üyelerimize ve başkan adaylarına hayırlı olması dileklerimi iletiyorum’’ dedi.  

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2022, 23:59

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tulpar
Tulpar - 7 ay Önce

Daha onceki donem Ak parti İlçe başkanıyken eşit şartlarda mi yarıstiniz ya da buna mı inanıyorsunuz?

Modern bali akın
Modern bali akın - 7 ay Önce

Modern bi bina yapmışlar. Bundan daha büyük hizmet mi olur

Oğuzhan
Oğuzhan @Modern bali akın - 7 ay Önce

Tosya ticaretine ne faydası oldu. Lütfen yahu lütfen araştırın soruşturun. Tosya da ticaret yerlerde...

Önemli Talep
Önemli Talep - 7 ay Önce

Ticaret ve sanayi odasının mevcut üyeleri ve yeni kayıt olmuş üyeleri için düzenledikleri üyelerini bilgilendirici, öğretici, eğitici en azından konu başlıklarıyla eğitim veren bir eğitim kursu varmıdır? Eğer yoksa bundan böyle yeni modern oda binasında eğitici öğretici bilgilendirici eğitim kursları verilemez mi? Örneğin; esnafların tacirlerin, sermayedarların, yatırımcıların mali hukuki yükümlülükleri sorumlulukları nelerdir, basiretli tacir ve esnaf nasıl olunur, ticaretin kuralları nelerdir, üretim yönetimi, satış ve pazarlama yönetimi, insan kaynakları ve personel yönetimi, finansal yönetim ve banka işlemleri, finansman ve faiz maliyeti, üretim maliyeti, alış maliyeti, üretim maliyetine ve alış maliyetine kar oranı uygulanması ve emtianın satış fiyatının belirlenmesi, işletme yönetimi, bilişim ve iletişim araçlarının önemi, yönetim muhasebesi ve muhasebenin önemi, elektronik ticaret, elektronik pazarlama teknikleri, yüklenilen vergi türleri çeşitleri vergi cezaları türleri nelerdir, kar zarar hesaplama teknikleri, işletmenin bilumum sabit ve değişken genel giderleri nelerdir, borçların yönetimi, alacakların yönetimi ve izlenecek yollar, müşteri ve satıcı ilişkileri, tüketici hakları nelerdir, işletmede enflasyon yönetimi nasıl yapılmalıdır, döviz kur maliyetinin işletmeye etkileri, elektronik ihale mevzuatı ve elektronik ihale, elektronik fatura ve elekronik irsaliye düzenleme ve yükümlülükleri, ticaret hukuku, sözleşmeler ve taahhüt hukuku, çek senet poliçe düzenleme ve mali hukuki yükümlülükleri, icra ve iflas mevzuatı ve her işletmenin bilmesi gerekenler, iş ve sosyal güvenlik hukuku ve işverene getirdiği yükümlülükler, işçi ve işveren ilişkileri, devlet destekleri katkıları teşvikleri hibeleri kredileri, kosgeb uygulamaları, şirketler ve şirket türleri, şirketlerin avantajları ve kuruluş işlemleri, şirketlerin özellikleri, ticaretin prensip ve kuralları, ticaret ahlakı, ticari teammüller gibi vesair çok önemli konularda en azından konu başlıklarını ve özetlerini kapsayan aydınlatıcı, bilgilendirici, öğretici eğitim kursu verilmesini başkan adaylarından önemle talep ediyoruz. Eski bir ticaret merkezi olan ilçemizin gelecekte de ticaret merkezi olarak devamı için ve bilinçli, bilgili ve basiretli yeni ticaret erbaplarının yetişmesi için tobb desteği ile bu eğitim kurslarının verilmesi elzemdir. Oda başkanlığı seçiminiz ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Saygılarımla.

Öneri Katkı
Öneri Katkı @Önemli Talep - 7 ay Önce

Önemli talep rumuzlu arkadaş taleplerinde ihracat ve dış ticaret mevzuatı, ithalat ve kambiyo mevzuatı, işletmenin özvarlık özsermayesinin hesaplanması, işletmenin mali analizinin yapılması, işletmeler nasıl ruhsatlandırılır, maliyet muhasebesi ve önemi, ortaklık hukuku konularını unutmuşsun. Talebinize katkı olsun diye yazdım. Genç üyeleri bu konularda da bilgilendiren aydınlatan bir uygulama olur belki. Çünkü bu konuları bilmeyen ama ticaret yapma hakkı olduğu için ticaret yapmak isteyen, sanayici olmak isteyen bir çok insan var.

Meraklı
Meraklı - 7 ay Önce

Tabi liste çalışmalarında önümüze farklı engeller çıkıyor, kimseyi suçlamak istemiyorum fakat her şey adil ve mertçe olsun. Hiçbir aday farklı işlere girmesin. Karşımdaki rakiplerimden tek isteğim eşit şartlarda yarışmak.
Bunu neye göre söylediniz, açıklar mısınız?
Herkes bilsin ki seçimini ona göre yapsın sayın başkan...

Tavsiyeci
Tavsiyeci - 7 ay Önce

Ticaret ve sanayi odası ilçede ne işe yararıyor? İlçe ekonomisine faydaları nelerdir? Ne yaparlar, ne iş tutarlar? Başkan adayları basına, yazılı ve görsel medyaya detaylıca bir açıklama yapıversinler, ilçe halkı, esnafı da öğrenmiş bilgilenmiş olur, üyelerinin de saygınlığı artmış olur. Yıllık faaliyet raporlarını basın aracılığı ile eğer bir engel yoksa üyeleri ve ilçe halkıyla paylaşıversinler. Toplanan oda aidatlarının çok yüksek olduğuna ilişkin dedikodular yapılmakta. Aidatların miktarlarının azaltılması yerinde bir uygulama olacaktır. Çoğu üyede yüksek aidatları ödemeden kaçıyor imiş, ödeyen ödediği ile kalıyormuş., dedikodu böyle. Başkan adaylarının bu hususları dikkate almaları ve çözüm önerisinde ve vaadinde bulunmaları kendi faydalarına olacaktır.

Tarih tekerrür mü edecek?
Tarih tekerrür mü edecek? - 7 ay Önce

Belediye başkanlığı seçiminde de aynı cümleleri kurarak seçime gitti Metin Ekşi "Ceketimi koysam kazanırım" düşüncesi ile sonuç ortada. Tekrardan aynı cümleleri kurmaya devam ediyor tarih tekrardan tekerrür mü edecek?

Duyum
Duyum - 6 ay Önce

Fazıl Ateş ile İsmail Ercan'da oda başkanlığı için adaymış diye duydum. Acaba doğru mu? Metin Ekşi nin işi bu sefer biraz zor gibi görünüyor. Şimdilik isimleri açıklanmayan başka çok güçlü adaylar da varmış. Başkan adaylarının sayısının çok olması saygınlık adına güzel bir gelişme.


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307