MEKKE'NİN FETHİNİN 1392.YILDÖNÜMÜ TOSYA'DA KUTLANDI

banner294

MEKKE'NİN FETHİNİN 1392.YILDÖNÜMÜ TOSYA'DA KUTLANDI

buraya tıklayınız

SEDAT AĞACIKOĞLU

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya İlçesinde, Anadolu Gençlik Derneği, Mekke'nin fethinin 1392. Yıl dönümü nedeniyle bir program düzenledi. Tosya Müftülük Konferans salonunda düzenlenen Programa Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Siyasi Parti İl ve İlçe başkanları ile Dernek başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Tosya Şubesinin düzenlediği etkinlik Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başladı. Gecede konuşan Anadolu Gençlik Derneği Tosya İlçe Başkanı Ahmet Avcı, Derneğin Türkiye genelinde ve Tosya ilçesinde yaptığı hizmetler hakkında kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra konuşmacı olarak katılan Kastamonu Üniversitesi İlahiyatçı Eğitimci Şemsettin Kırış, fetih ruhunu anlamanın ve hicretin önemine değindi. Öztürk, "Mekke'nin fethinin Müslümanlar için çok büyük bir nimet olduğunu söyleyerek, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in hayatını anlattı.

Konuşmaların sonrasında Mekke’nin Fethini anlatan sinevizyon gösterisi ve şiirlerin okunmasından sonra, program ödül ve plaket töreni ile sona erdi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vehbi TÜRKOĞLU
Vehbi TÜRKOĞLU - 5 ay Önce

Hey Mâşâ'ellah Bu Cennet Vatanımız topraklarında Nice Büyük Zatlar, Şehitler, ve İslâm Şuuruyla, İlay-i Kelimetullah (KIZILELMA) davası uğruna cenk etmiş Nice Büyük Padişahlar ile Komutanlar yatmakta. Allah (CelleCelâlûhu) mekânlarını Cennet eylesin. Peygamberimiz Efendimiz'e (SallâllahuAleyhiVesellem) komşu olsunlar. GENÇLİK DERNEKLERİMİZ, ÜLKÜ OCAKLARIMIZ, ALPEREN OCAKLARIMIZ Sizlere büyük iş düşüyor. ATAMIZ, ECDADIMIZ OSMANLI'nın emaneti Bu topraklar Cennet Mekan Sultan Abdulhamid Han'ın 13 NİSAN 1909 da darbeci, kalkışmacı İttihat ve Terakki Cemiyeti, kendilerine Jön Türk diyenler ve masonlar eliyle yıkılmasından sonra OSMANLI DEVLETİMİZ PARÇALANDI. Cennet mekan Sultan Reşat Han ve Cennet Mekan Sultan Vahidettin Han İttihat ve Terakki illetine rağmen Çanakkale'de destan yazdılar. Her zorluğa rağmen MİSAK-I MİLLİ SINIRLARIMIZI ÇİZDİLER. Sonuç Olarak Kurtuluş mücadelesiyle bugünlere geldik. ECDADIM ATAM OSMANLI'nın emaneti bu topraklara GENÇLERİMİZ SAHİP ÇIKACAK OCAKLARIMIZDA VE GENÇLİK DERNEKLERİMİZDE İSLÂM ŞUURUYLA PEYGAMBER AHLAKIYLA YETİŞMİŞ MÜCAHİTLER, ÜLKÜCÜLER, ALPERENLER SİZE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR. Allah Hepimizin Yardımcısı Olsun AMİN.

İroni
İroni @Vehbi TÜRKOĞLU - 5 ay Önce

93 Harbi’ nde tahtta Sultan Abdülhamid Han oturmuyordu. harbi İttihat ve Terakki yüzünden kaybettik. Dönemin Padişahı’ nın hezimette hiçbir sorumluluğu yoktu. Çanakkale Savaşı' nda Liman von Sanders denen zat ayakkabı boyacısı olarak görev yapıyordu, cephe komutanı vs. değildi. Sultan Reşad ve Sultan Vahidettin Han, o kadar sözü dinlenen padişlahlardı ki Almanlara ve İttihat Terakki’ ye ragmen Çanakkale’ de destan yazdılar. Ha Balkan Savaşı’ nda orduya söz geçiremediler, İttihatçılar yüzünden Balkan Savaşı’ nı kaybettik.
Kurtuluş Savaşı’ nda Mustafa Kemal Paşa da figürandı. Büyük Taaruzu Sultan Vahidettin Han yönetti. TBMM diye bir oluşum da hiç var olmadı. İsmet Paşa, Fevzi Paşa, Kazım Karabekir Paşa da zaten haindi. Ayrıca keşke Yunan galip gelseydi! 2023 itibarı ile Lozan sona erdi. Madenimizi, petrolümüzü, doğalgazımızı çıkartabiliyoruz artık elhamdulillah.

Ayse yilmaz
Ayse yilmaz - 5 ay Önce

Allahim aklımıza sahip ol.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307