Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışma 4.sü Tosyalı Muhammed Yiğit Çalışkan

banner294

Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışma 4.sü Tosyalı Muhammed Yiğit Çalışkan
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

 Kastamonu İl Müftüsü Mustafa Bilğiç Tosya İlçe Müftlüğüne  bağlı Kur’an Kurslarında görev yapan Kız Kur'an Kursu Öğreticileri ile toplantı yapmak ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasında Karadeniz bölge 1. si olarak finale kalan ve  İlçemizi Türkiye genelindeki yarışmada temsil ederek Türkiye 4.sü olan Hamza Baba Kur'an Kursu öğrencisi Muhammed Yiğit Çalışkan’ a Diyanet İşleri Başkanlığı’ nın hediyesini vermek üzere Tosya ilçesini ziyaret etti.
         İl Müftü Yardımcısı Özlem Öztürk' ün de katıldığı ziyarette önce İlçe Müftülüğü ziyaret edildi. İl Müftüsü ve İl Müftü Yardımcısını karşılayan İlçe Müftüsü Halil İbrahim Sabırlı Müftülük binasını gezdirerek Hafızlık Proje çalışmamız, Hafızlık Yatılı Kız Kur'an kursu inşaatımız ve yapılan diğer çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra Hamza Baba Yatılı Erkek Kur'an Kursu’na geçildi. Kur’an Kursunda incelemelerde bulunan İl Müftüsü Bilgiç öğrencilerle bir araya gelerek onlarla sohbet etti. Öğrencilere iyi çalışmalarını, Hak ve hakikat arayışında mutlaka güzel hedeflerinin olması gerektiğini söyledi. Bölge 1.si ve Türkiye 4. sü öğrencimiz Muhammed Yiğit Çalışkan ve hocası Recep Kaya' ya hediyelerin takdim edilmesinin ardından Kur’an Kursu öğrencileri ve öğreticileri ile hatıra fotoğraf çekilmesinden sonra Kız Kur’an Kursu öğreticileri ile yapılacak olan toplantıya katılmak için Müftülük binasına geçildi.


         Müftülük seminer salonunda yapılan toplantıda konuşan İl Müftüsü Sayın Mustafa Bilgiç konuşmasında şunları dile getirdi: “Görevimizi aşk ve şevkle yapmamız gerekir. Yunus Emre "Aşk ile yola çıkan dünyayı taşır,  aşksız yola çıkan ölü beden taşır" demiştir. Atalarımız " aşksız yenilen bir yemek ya karın ağrıtır ya baş" diyerek bu hakikati ifade etmişlerdir.İnsan hayatının eğitim açısından en önemli evresi 0-7 yaş arasıdır.  Ondan sonra ise 7-14 yaş arası önemli bir yere sahiptir. Çocuklarımızı aşk ve şevk ile yetiştirelim. Vaktin kıymetini bilelim. Erken yatıp erken kalkmak önemlidir.  Bütün önemli insanların hayatında bu vardır.  Geç yatan ertesi gününü harcamış, heba etmiş olur.   İrade terbiyesi önemlidir. Oruç ve diğer ibadetlerimiz irade terbiyesinde bize yardımcı olur. Kendi tarihimizden önemli fikir / düşünce adamlarını da tanımalıyız.” dedi.

İl Müftüsü Mustafa Bilgiç, İlçe Müftülüğü olarak yapılan çalışmalardan, Hamza Baba Yatılı Kur'an Kursu ve özellikle öğrencimiz Muhammed Yiğit Çalışkan’ ın başarısından dolayı çok memnun kaldığını ifade ederek Tosya'dan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2021, 21:52

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 1 yıl Önce

MaşAllah hafızımıza kuranı kerimin yanında diğer dini ilimleri de tahsil etmeni tavsiye ederim genç kardeşim.

M.kuz
M.kuz - 1 yıl Önce

Rabbim
feyzini ilmini daim eylesin
İnşAllah hafız evladımıza sahip çıkarız...

Ridvan
Ridvan - 1 yıl Önce

Çok onurlandik rabbim yardımcısı olsun başarılarının devamını yüce mevladan niyaz ediyorum bu ilk olsun ve devamı gelsin diğer öğrencilerimize de başarılar diliyorum

Mert
Mert - 1 yıl Önce

MasAllah genc kardesimize. En kisa zamanda Arap dilini ogrenmeni tavsiye ederim. Bu sekilde dinimizi kaynagindan en iyi ekilde ogrenebilir ve etrafina ogretebilirsin. Allah yolunu acik etsin

SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif