Koronavirüs ile Sosyal Medya Üzerinden Tosya Linç Ediliyor

banner294

Sosyal Medya Üzerinden Tosya Hedef Alınıyor

Koronavirüs ile Sosyal Medya Üzerinden Tosya Linç Ediliyor
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan Koronavirüs tehlikesi 7’den 70’e herkesi tedirgin ve tehdit etmeye başladı. Bu tehlikenin ciddiyetini ilçemiz Umrecilerin dönüşü ve sonrasında çıkan asılsız haberlerle farkına vardı.
Tosya’da ilk yaşanan Koronavirüs vakasının duyulması ile birlikte ilçeye gelen Umre kafilesi ve kafile başkanı asılsız haberlerle hedef gösterilerek sosyal medya üzerinden haksız eleştirilere maruz kaldılar.
Özellikle Koronavirüs testi pozitif çıkan kafile başkanı hakkında sosyal medya üzerinden o kadar asılsız şeyler yazıldı ki nerde ise İmamın Umre ’den değil Çin’den geldiği bile iddia edildi ‘’El İnsaf artık..
Kafile Başkanı Umreden geldiği ilk günden itibaren evinde kendini izole ederek en yakın akrabalarının ziyaretine bile müsaade etmemiş işin ciddiyetinin farkında olarak evde bile maske ile gezmiştir. Evden bir dakika bile çıkmayan bu kişi hakkında akrabaları ve dostlarını evine davet ederek mevlit okuttu söylentisini sosyal medya üzerinden gündeme getirdiler.
Şimdi sormak lazım bu dönem içinde Kastamonu merkez ve ilçelerinden Umre ’ye sadece Tosya’dan mı gidildi? Sadece Tosyalı Umreciler mi karantinaya alındı? Niçin özellikle Kastamonu merkezli basın Tosya’yı haber yaparak gündeme getirdi?
Sonra diğer olaya gelelim. Devletimiz son aldığı karar ile Koronavirüs’e karşı en risk grubu olan 65 yaş üstündeki vatandaşların dışarı çıkmalarına kısıtlama getirdi. Gün içinde yasağa uymayan yaşlılarımızın zabıtalar ve güvenlik güçleri tarafından ikaz edilmelerinin haberlerini takip ettik. Yaşlıların göstermiş olduğu tepkilere kimiz zaman güldük kimi zaman da kızdık.
Nedense Tosya’da bugün yaşanan iki yaşlının yakalanma olayı bir anda sosyal medyada haber yapılarak yine Tosya eleştirilerin hedefi haline getirildi. Özellikle yine Kastamonu merkezli haberde yaşlıların yasağa rağmen dışarı çıkmaları değil içkili olmaları ön plana çıkarıldı. Sanki Türkiye’de ve de Kastamonu merkez ve ilçelerinde başka böyle olaylar yaşanmadı da bir tek Tosya’da yaşandı ve bu haber oldu.
Şimdi isterseniz sosyal medyada yapılan bu haber sonrası insanların Tosya hakkında ve yaşlılarımız hakkında ne yazmışlar bir okuyun.
Sağlık Bakanı vakalarla ilgili İl ve İlçe ismini açıklamaz iken birileri Koronavirüs haberleri ile Tosya’yı hedefe koyuyor birilerde çanak tutuyor vesselam..

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 19:53

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sizin işiniz..
Sizin işiniz.. - 2 yıl Önce

Kardeşim bu lafları bunlara veren sizsiniz matah biseymis gibi bunu haber yapıp bize laf ettiren sizsiniz gazetecilik yapacağım die her klavyeyi eline alan aslan kesiliyor...

Okur
Okur - 2 yıl Önce

Tosya'nın günah keçisi ilan edilmesi gerçekten üzücü. Umreden gelen beyfendinin evinde kendini karantinaya alıp almadığını şahsen bilmiyorum ama tosya içinde de karantina kurallarına dikkat etmediği yönünde söylentiler var. Benim asıl merak ettiğim tosyada bir vakanın olduğunu gazete olarak siz neden hiç haberleştirmediniz. Bu vatandaşın pozitif olduğu bir hafta önce ortaya çıktı.

FTH
FTH - 2 yıl Önce

şunu herkes adam gibi anlatsın yada anlatanlar doğru düzgün anlatsın bu hastalık sadece yaşlılara bulaşmıyor yasağın gelme sebebi o değil yasağın gelme sebebi yaşlılarımızı korumak ama bunu fırsata çevirip her gördüğü yaşlıyı videoya çekip sağda solda paylaşan zibidiler asıl onları tespit edip onlara ceza yazılsın...

Yorumcunuz
Yorumcunuz - 2 yıl Önce

Yahu Sedat abi kusura bakma da böylelerini adam yerine kıyan mı varda boşuna haber niteliği yapıp önemsettiriyosun bunları salla gitsin kimin ne olduğunu iyi biliyor bu millet.O dayılar içerken günah haram işlemiş de bu aymazlar arkadan konuşarak dedikodu ederek sevap mı işliyorlar.Müslüman insan eğitimli insandır kafası çalışan insandır Cüz'i İradesine sahip çıkan insandır bunlar mı Müslüman Allah aşkına?

Yeniden Refah
Yeniden Refah - 2 yıl Önce

Gören de sanır hepsi akşama kadar başını secdeden kaldırmıyor.Bu sosyal medya hesapları çoğaldı çoğalalı millet söz hakkına sahip olduğunu düşünüp iyice saçmalamaya başladı boş laf yaz gitsin beğenen beğenir kafasında herkes.İçki vs tamam haram da kul hakkını ve sizin şuan yorumlarda yaptığınız "dedikoduları" ne yapacağız ey "herkesten daha iyi müslümanlar"

Tosya
Tosya - 2 yıl Önce

Bura tosya kardeşim bir anda göklere çıkarırlar insanı bir anda ywrin dibine sokarlar

Okur
Okur - 2 yıl Önce

Tosya'nın günah keçisi ilan edilmesi gerçekten üzücü. Umreden gelen beyfendinin evinde kendini karantinaya alıp almadığını şahsen bilmiyorum ama tosya içinde de karantina kurallarına dikkat etmediği yönünde söylentiler var. Benim asıl merak ettiğim tosyada bir vakanın olduğunu gazete olarak siz neden hiç haberleştirmediniz. Bu vatandaşın pozitif olduğu bir hafta önce ortaya çıktı.

tosyali
tosyali - 2 yıl Önce

komik.bu sosyal medya linclerini yapanlar sizofrenik vaka


SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298