KASTAMONU’NUN PROJE MAKİNASI

Genç Yaşamın Sesleri Derneği’nin Ekim ayında yapmış olduğu 3 adet Gençlik Projesi başvuruları Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Hizmetleri Başkanlığı – Ulusal Ajans tarafından hibe almaya hak kazandı.

KASTAMONU’NUN PROJE MAKİNASI
banner278

buraya tıklayınız

Genç Yaşamın Sesleri Derneği’nin Ekim ayında yapmış olduğu 3 adet Gençlik Projesi başvuruları Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Hizmetleri Başkanlığı – Ulusal Ajans tarafından hibe almaya hak kazandı.

 Gençlik Projeleri hazırlama ve uygulama noktasında her geçen gün tecrübesini arttıran Genç Yaşamın Sesleri Derneği, bu yıla da projeleri ile damga vuracak gibi gözüküyor. Eylem 2 – Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında hazırlanan “Farklı Kültürlerin Motifleri / Motives Of Dİfferent Cultures” isimli proje başvurusu sonucunda, Catania / İTALYA ‘ya 2 kişi, Kapoşvar / MACARİSTAN’a ise yine 2 kişi 6’şar aylığına gönderilecek. Proje hakkında bilgilerini aldığımız proje koordinatörü ve Dernek Bşk. Yrd. Murat DİLEK “ Proje Şubat 2013 de başlayacak ve 6 ay sürecek. Proje kapsamında Kastamonu’dan 2 kişi İtalya’ya, 2 kişi ise Macaristan’a gidecek ve gittikleri ülkede 6 ay  gönüllü hizmeti gerçekleştireceklerdir. Bunun yanında haftanın belirli günlerinde o ülkenin dilini öğrenmeye yönelik kurslar, sosyal faaliyetler, ziyaretler gerçekleştireceklerdir.  Proje ortaklarımızın görev yaptıkları Sivil Toplum Kuruluşları adına AB Projeleri hakkında bilgilendirme toplantıları, gençlere yönelik kültür-sanat faaliyetleri, kütüphanecilik ve Gastronomi de gerçekleştirecekleri faaliyetler arasında yer alıyor. Gidecek olan gençler mümkün olduğunca Kastamonu ve ilçelerinden seçilecektir. Proje bütçemiz 18,800 Euro’dur. Gidecek olan gönüllünün proje ile ilgili bütün masrafları Avrupa Birliği ve dolayısıyla Genç Yaşamın Sesleri Derneği tarafından karşılanacaktır. Diğer iki projemiz ise Eylem 4.3 – Eğitim Kursu projeleridir. Biri Mayıs 2013 tarihinde Kastamonu’da 8 ülkeden gelecek olan proje ortakları ile gerçekleşecek olan “Gelecek İçin En İyisi / Together For The Best” isimli projemizdir ve bütçesi 10,090 Euro’dur. Bir diğer projemiz  ise İtalya’da ki ortağımız koordinatörlüğünde hazırlanan ve bizim ortak olarak yer aldığımız  Genç İstihdam / Youth Employability ” isimli projemizdir. Bu proje Haziran 2013 tarihinde Palermo / İTALYA’da gerçekleşecektir. Bu proje başvuru döneminde Kastamonu’dan hibe alan tek Sivil Toplum Kuruluşuyuz ve aldığımız hibe miktarı yaklaşık 30,000 Euro’dur. Amacımız gençlere ve Kastamonu’ya AB Projelerini tanıtmak ve onlara bu konuda rehberlik yapmaktır.Aynı zamanda proje kapsamında gittiğimiz ülkelerde veya ilimize gelen misafirlerimize Kastamonu ve Türkiye’yi en iyi şekilde tanıtmak gibi bir misyonumuz var.” şeklinde görüş belirtti.  

Eylem 2 – Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında İtalya veya Macaristan’da 6 ay gönüllü hizmetinde bulunmak isteyen 18-30 yaş arası gençlerin gencyasaminsesleri@gmail.com e-posta adresine motivasyon mektuplarını ve CV’lerini göndermeleri gerekmektedir. Genç Yaşamın Sesleri Derneği Kastamonu’da ki ilk ve tek EURODESK YEREL TEMAS NOKTASI’dır.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2012, 22:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER