KASTAMONU VALİSİ TOSYA-İSKİLİP YOLUNU İNCELEDİ

banner294


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu Valisi Avni Çakır Tosya ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu. Vali Çakır ve Tosya ilçe protokolü önce Tosya-İskilip yolunda incelemelerde bulundu.

Edinilen bilgiye göre öğlen saatlerinde Tosya ilçesine gelen Vali Avni Çakır’ı Tosya Kaymakamı Suat Hatam, Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ve protokol üyeleri karşıladı. Vali çakır ve beraberindeki heyet ilk önce birçok ölümlü ve yaralanmalı kazaların meydana geldiği Tosya-İskilip yolunda incelemelerde bulundu. Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil yolun durumu hakkında kısa bir bilgi vererek özellikle kazaların meydana geldiği birkaç noktada güvenlik tedbirlerinin alınmasını istedi. Tosya-İskilip yolunun 2023 yatırım projesinde yer aldığını fakat projenin hayata geçeceği tarihe kadar öncelikli olarak bu kritik noktalarda çalışma yapılmasını talep etti.

AK Parti Tosya ilçe başkanı Vali Çakır’a Yenidoğan köyünde yapılacak olan regülatörler hakkında bilgi vererek projenin tamamlanması durumunda Tosya’da çeltik üretiminin artacağını söyledi.

Kastamonu Valisi daha sonra Yeni Doğan köyünde vatandaşlarla bir araya gelerek kısa bir sohbet toplantısı yaptı.Vali Çakır köyden ayrıldıktan sonra ilçe merkezinde inşaatı devam eden 108 kişilik Yatılı Kız Kuran Kursunda incelemelerde bulunarak müftülük yetkililerinden bilgi aldı.

Kastamonu Valisi Avni Çakır daha sonra ilçeden ayrılarak il merkezine hareket etti.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut
Umut - 5 ay Önce

Umut ediyoruz ve hayal içerisinde yaşıyoruz malesef. Birgün olur yapılır belki. Ne diyelim? Umut ve hayal etmek sermayemiz zaten.

İskilipden Müjde bekleyen
İskilipden Müjde bekleyen - 5 ay Önce

Valimiz bir atılım yapsa bu yol Tosyaya çok hareket getirir İskilip Tosya aynı toprak insanları Müjdeler bekliyoruz

Ali Çorumlu
Ali Çorumlu - 5 ay Önce

İskilipin tosya yolu var bizim sanayiye fabrikaya ihtiyacımız var iskilip yol olarak çankırı ve çorum yönü uygun hale gelmesi yolun daha düzgün olması durumunda daha kazançlı cikacaği aşikardır çunki gidip görülebilir corum iskilip çankiri ankara yolu daha yogundur yol yapilirsa bu yoğunluk dahada artacaktır. Buda iskilip ekonomisine katki sağlayicaktir.

İbrahim Kargı
İbrahim Kargı - 5 ay Önce

Eğer Tosya -İskilip yolunu çözerseniz bizde iskilibin Kastamonu ya bağlanması için talepde bulunacağız..

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307