KARGIN KÖYÜNDE HEYALAN DEVAM EDİYOR

KARGIN KÖYÜNDE HEYALAN DEVAM EDİYOR
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya Kargın’da korkutan Erozyon
Tosya Kargın köyünde geçtiğimiz haftalarda toprakta oluşan dev çatlakların ardından bu kez de büyük bir heyelan meydana geldi. Mevsimin aşırı kurak gitmesi ve yeraltı sularının çekilmesinin de erozyonu tetiklediği tahmin ediliyor. Köylüler ise heyelanı çevredeki kömür ocaklarından kaynaklanmış olabileceğini de düşünüyor.
Yaklaşık 20 yıl önce heyelan sebebiyle boşaltılarak yeni yerleşim yerine taşınan Kargın’da riskin devam ediyor olması yüzünden, halen bu kesimde ikamet eder köylüler yetkililerin kendilerine bir çözüm sunmasını bekliyor.

Yaklaşık 1 ay önce www.tosyahaberleri.com haber sitemizin gündeme getirdiği haberde o gün meydana gelem yarıkların içine 1 insan rahatlıkla girerken bugün o yarıkların içinden TIR geçecek şekilde genişlediği ve çogu yerden göçüklerin meydana geldiği öğrenildi.

Son gelen görüntülerde Tosya ilçesi Kargın köyünde heyalanın devam ettiği ve bu güne kadar hiç bir tedbir alınmadığı yönünde şikyetlerini sesli olarak dile getirmeye başladılar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
cemazi el evvel
cemazi el evvel - 4 ay Önce

Aklım almıyor zaten burası afet bölgesi olarak ilan edilipte murat köye lojmanlar yapılmadı mı? ne işleri var halen o bölgede yıkılacağı iki iki daha dört. Ne kargın köyüymüş arkadaş devlet konut yapmışsa halen terk edilmiş köyde işiniz ne? yanlışım varsa düzeltin! Başka köylerin ne sorunları var bir bakın bakalım.

Kerim keleş
Kerim keleş - 4 ay Önce

Serhat bey biz iki sene bağırıp çağırdım feryat ettik kömür zehirin den bize çevre köyler den bir Allahın kulu siz haklisiniz demedi bunlarla savaş yapalım burada yer satmayın buralar bir gün göçük ler olur deyince sen jolokmu sun dediler canlarına dokunun ca başladılar bunu herkes göz yumdu ben yarar sağlıyorum ben nemalanıyorum benim çıkarım var bu vurdum duymazlıktan bu beli idi perşembe nin gelişi Çarşambadan belidir şimdi işe bazı il ilce idarecileri de sustular susturdular millet ortada kalsın bana göre çalan davul sesi önce uzak gibi gelir ama o davul bir gün senin kapında çalacağını unutmamak lazım

Sadık Atak
Sadık Atak - 4 ay Önce

Yetkililerin Bir An Önce Onlem Almasını Dilerim

SIRADAKİ HABER