Karadeniz Bölgesinin En Akıllı Ve Güvenli Binası Tosya'da Hizmete Açıldı

banner315

Karadeniz Bölgesinin En Akıllı Ve Güvenli Binası Tosya'da Hizmete Açıldı
banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yeni Adalet Sarayı hizmete girdi.2020 yılında 12 Milyon TL bedelle ihaleye çıkan akıllı bina, Selçuklu mimarisi ile yapıldı.

Tosya ilçesinde Cumhuriyet Mahallesinde 5 bin metrekare alana Selçuklu mimarisiyle inşa edilen ve akıllı bina teknolojisiyle donatılan, Yeni Adalet Sarayı hizmete girdi. Yaklaşık 20 milyon liraya mal olan Adalet Sarayı; Bodrum, zemin ve 2 normal kattan oluşacak olan binada 1 Cumhuriyet Başsavcısı, 2 savcı odası ile 5 hâkim odası olmak üzere toplam 8 hâkim savcı odası bulunacak. Binada 2 Ceza, 2 Hukuk, 1 adet rezerv mahkeme ile İcra Müdürlüğü adli hizmet bekleme salonu, avukat barosu gibi hizmet alanları bulunuyor.

Tosya Belediyesi Bölgenin En Akıllı ve Güvenli Adliye Sarayının ilçeye kazandırılması için Belediye ye ait araziyi Adalet Bakanlığına tahsis etti.

Resmi açılışının önümüzdeki günlerde Adalet Bakanı Yılmaz Tunç tarafından yapılması için çalışmalar başladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2023, 19:40

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 2 ay Önce

Hazreti Ömer adaleti var mı içinde? Ona bakmak lazım. 5 tane de olsa adalet yoksa içinde bir işe yaramaz.

Hasan Hatırlı
Hasan Hatırlı - 2 ay Önce

Hayırlı olsun. Adil kararlar alınmasına vesile olsun inşaAllah.

Nail Kurtcuoglu
Nail Kurtcuoglu - 2 ay Önce

En kısa zamanda ceza evide tosyaya gelmeli madem bu bölgenin en güzel adalet sarayı tosyada o zaman en büyük ceza evide tosyada olmalı tosyaya maddi bakımdan çok faydası olur.

hasan
hasan @Nail Kurtcuoglu - 2 ay Önce

Nail sen ne kadar meraklısın cezaevinin Tosya ya gelmesine? cezaevi kantinini çalıştırcan belli ki. okul açılsa Tosya ya bu kadar sevinmezsin. Kafalar değişmeyince problemler bitmeyecek anlaşılan.

Tosyalı
Tosyalı @Nail Kurtcuoglu - 2 ay Önce

Maddi bakımdan kazanç getirecek başka fikirler söyleseniz keşke. Hayat filmlerde izlediğiniz gibi toz pembe olmadığı gibi olmasını istediğiniz cezaevinde yatacak mahkumlarda sadece kader kurbanı, babacan adamlar olmayacak. Size bir örnek vererek konuyu bağlayayım. İstanbul veya Ankara'dan memlekete yerli ve milli otobüs firması ile dönüyorsunuz. Yanınıza önünüze arkanıza birileri oturuyor. Size; arkadaşını, eşini, dostunu ziyarete gittiğini söyleyerek Tosyayı ve cezaevini soruyorlar. Size burda sorum şu: İçerde yatan bir terör örgütü mensubu, bir katil, zararlı madde temincisi, hırsız vb. ise kazanç sağlayacağınız ve birkaç saatte olsa memlekette agirlayacaginiz yol arkadaşlarınız nasıl kişiler olur?
Bir ikiden, iki de üçten büyüktür bazen. İyi düşünelim.

Oğuzhan
Oğuzhan - 2 ay Önce

Akıllı ve güvenli kısmı nedir?

Vehbi TÜRKOĞLU
Vehbi TÜRKOĞLU - 2 ay Önce

Adliye Sarayları; Devletin gücünün simgelerinden biridir ve saray olarak anılır. ADALETİN TECELLİSİ; yasaların talep ve ihtiyaçlara uygunluğu, hakim ve savcıların bilgi birikimi, donanımı, eğitimli personel gibi mahkemeye bağlı unsurların ve avukatlar, taraflar gibi mahkeme dışı unsurların, fiziki mimari koşulların birbirlerine sıkı şekilde bağlı ve uyum içinde yürüyen bir yapı oluşturmasına bağlıdır. HAYR'LI OLSUN.

Vatandaş.
Vatandaş. - 2 ay Önce

Memleketimiz adına güzel olmuş. Bizim bu hastane işi ne oldu b sınıfına geçti ama doktor sayısı artmadı bu konuyla ilgili haber yaparsanız seviniriz. Yetkililerden cevap bekliyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307