Kanada'dan Tosya'ya Arsa Bağışladı

banner315

Kanada'dan Tosya'ya Arsa Bağışladı
banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi nüfusuna kayıtlı ve Kanada’da ikamet eden Fatma Ö. İsimli hayırsever bir vatandaş Tosya Belediyesinin Çocuk Bahçesi yapımı için yapmış olduğu arsa değişim teklifini hiç düşünmeden kabul etti.

İlçenin Harsat mahallesinde yer alan 380 m2 arsasını Tosya Belediyesine Çocuk Bahçesi yapılması için vermek istedi. Fatma Ö. arsayı bağışlamak için tek bir şartının olduğunu ifade ederek ‘’ Ben yıllardır Kanada’da yaşamaktayım. Beni vatanıma ve Tosya’ya bağlayan tek değer toprak. Sizden ricam bu arsa karşılığında bana istediğiniz yerden bir toprak verin. Tosya ilçe sınırları içinde yer alsın neresi olduğu benim için önemli değil’’ dedi.

Tosya Belediyesi Kanada’da ikamet eden Fatma Ö. İsimli hayırseverin bu teklifi sonrasında aldığı karar ile Harsat mahallesinde ilçe iskan sınırının son noktasından arsa vererek hayırsever kadının isteğini kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2023, 22:56

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk
Faruk - 2 ay Önce

Arsa bağışladı diye yazıyor. Sadece takas etmiş. Haber yanlış yazılmış. Biriside mahalle yanlış demiş. Bayaa önemli sanki

İlhan tırmık
İlhan tırmık - 2 ay Önce

Helal olsun tosyanın zenginleride buişlere bi elatsınlar şu ölümlü dünyada

Hasan Şamil AS
Hasan Şamil AS - 2 ay Önce

Bahse konu arsa yani Çocuk Parkı Yapılan yer Hocaimat Mahallesi Çadırcı sokağında bulunmaktadır. Sehven harsat mahallesi yazmışsınız.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307