İşte En iyi Tosya Pirinç Pilavı Pişirenler

Adına Festival Yapılan Tosya Pirinci İçin Yarışma Düzenlendi, İşte Sonuçlar

İşte En iyi Tosya Pirinç Pilavı Pişirenler
banner271
banner266

En lezzetli pilav yapan bayanlar için festivalde yarışma düzenlendi.  Tosya’da yetişen pirinçten yarışmacılar tarafından evlerinde yapılan pirinç pilavları yarışma alanına getirildi. Tosya’da faaliyet gösteren restorant ve lokantalarda aşçılık yapanlar arasından seçilen jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu dereceye girenler belirlendi.

Tosya halkının ilgiyle izlediği yarışmaya Eski bakanlardan İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, Tosya Kaymakamı  Mehmet Türköz ve eşi İlçe Seçim Kurulu Başkanı ve Asliye Ceza Hakimi Sunel Öner Türköz, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Kaan Yıkılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Akdaş ve İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı protokolde yerlerini aldılar.

İkbal Gürpınar’ın sunuculuğunu yaptığı pilav yarışması renkli görüntülere sahne oldu. TGRT televizyonundan canlı yayın yapıldığı yarışma’da Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibi tarafından folklor gösterisi sergilendi.    

Jüri üyelerinin değerlendirmesi  sonucu,  20 kişinin katıldığı pilav pişirme yarışmasında 44 puanla 1. Olan Ayşegül  Has’a  100 TL,  42 puanla  2. Olan Nuran Ayhan  75 TL,  41 puanla 3. Olan Emine Akkaya  50 TL ödül aldı.  Saçalama yarışmasında 39 puanla Türkan Ulukanlı  birinci, 38 puanla Ayla Tiftik ikinci, 37 puanla Hülya Tuna üçüncü oldu.

Yarışmacıların yapmış olduğu pilav protokol üyelerine ve sunucu İkbal Gürpınar’a da ikram edildi. Pilavın çok lezzetli olduğunu dile getiren Gürpınar Kanal 7 Televizyonu’nda yapmış olduğu kadın programında dereceye giren yarışmacıları 5 Ekim günü programa çıkarmak suretiyle Tosya pirincini ve Tosya pilavının yapılışını tekrar ekrana taşıma sözü verdi.
Foto: Tosya Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER