İHALEYE GİRECEK BABAYİĞİT MÜTEAHHİT ARANIYOR

banner294

İHALEYE GİRECEK BABAYİĞİT MÜTEAHHİT ARANIYOR

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Tosya Belediyesinin Hayvan Pazarı Kesimhane ve Sosyal Tesisi ihalesi 30.03.2022 tarihinde İnşaat sektöründe maliyetlerdeki artış ve malzeme tedarikinde yaşanan sıkıntılar nedeni ile teklif veren istekli çıkmaması sonucu iptal edilmişti

Tosya Belediyesi tarafından İbniselim Mahallesi Beşçam mevkiinde 1981 ada 1 parselde yer tesliminden sonra 365 takvim gününde tamamlanması planlanan ve projelendirilen Hayvan Pazarı Kesimhane ve Sosyal Tesisi ihalesi maliyet güncellemeleri yeniden yapılması planlandıktan sonra 19.10.2022 tarihinde tekrar ihaleye çıktı.

İHALELERE KATILMIYORLAR

İhaleye girecek firmalar ve müteahhitler 2022 yılının inşaat birim fiyatları ve İhale şartnamesini gören müteahhitler yapılacak olan Hayvan Pazarı Kesimhane ve Sosyal Tesisi ihalesine bugüne kadar ilgi göstermedi. Başta inşaat demiri, çimento olmak üzere inşaat sektöründeki malzemelere günlük olarak gelen zamlardan etkilenmemek isteyen müteahhitler 30.03.2022 tarihinde yapılması planlanan ve iptal olan ihalelere katılım göstermedi.

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Tosya Hayvan Pazarı Kesimhane ve Sosyal Tesisi yapım işini kısa sürede yapabilecek kendine güvenen babayiğit müteahhitler aranıyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2022, 23:13

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Teknisyen
Teknisyen - 8 ay Önce

Belediye, ihale usulü değilde kendisi emanet usulü yapıversin hayvan pazarını mezbahaneyi sosyal tesisi. İnşaat yapı malzemelerini kendisi satın alsın, ustaları, mühendisleri, işçileri sigortalı olarak kendisi çalıştırsın. O zaman tesis hemencecik bitiverir. Müteahhide, aracıya gerek yok bence.

Ekonomist
Ekonomist - 8 ay Önce

Belediye, aynı kur korumalı mevduat KKM sistemi gibi Enflasyon Korumalı İhale EKİ yapsın. Enflasyon korumalı ihale veya fiyat farkı ödemeli ihale yaparsa ihaleye girecek müteahhit çıkar o zaman.

Ahmet bayar
Ahmet bayar - 8 ay Önce

İnşAllah hayırlı bir müteahhit çıkar

tosyalı
tosyalı - 8 ay Önce

burda yorum yazan insanlar müteahiit olarak çıksında yapsın çok kolaysa

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307