HAYDİ TOSYA HEMŞERİMİZ FARUK KAYMAKCI'YA DESTEK ZAMANI

banner294

HAYDİ TOSYA HEMŞERİMİZ FARUK KAYMAKCI'YA DESTEK ZAMANI
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

 Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanlığı görevlerini ifa eden Faruk Kaymakcı'nın Birleşmiş Milletler'de (BM) yaptığı bir konuşma sonrası sosyal medyada haksız bir eleştiri ya maruz kalıyor.

Burada bir metin okuyan hemşerimiz Faruk Kaymakcı'nın bir kelimeyi söylerken güçlük çekmesi sonrası söz konusu video sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından paylaşılarak adeta linç edilmeye çalışılıyor.

www.tosyahaberleri.com haber sitesi olarak Tüm Tosya'ya bir çağrı yapmak istiyoruz. Hemşerimiz Faruk Kaymakcı'ya karşı yapılan bu haksız ve acımasız eleştiriye karşı bizlerde kendisine destek mesajlarımızı atarak yanında olduğumuzu ifade etmenizi istiyoruz. 

Bunun için tüm Tosya'lıları sosyal platformlarda destekleyici mesajlar ve yorumlar yapmanızı rica ediyoruz. Haber linkimiz paylaşarak hemşerimiz Faruk Kaymakcı'ya sahip çıkalım.

FARUK KAYMAKCI KİMDİR

 Şubat 2017’de AB Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği görevine getirilen Kaymakcı, 7 Ağustos 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Dışişleri Bakan Yardımcısı olarak atanmış; böylelikle aynı tarihte AB Başkanlığı görevini de üstlenmiş olmuştur.

Bağdat Büyükelçiliği'nden AB Daimi Temsilciliği'ne atanan Faruk Kaymakcı, 21 Mart 1968 tarihinde Tosya’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Tosya’da tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1988 yılında mezun olmuştur.

Devlet bursuyla 1989-1992 yılları arasında Fransa’da Strasburg Üniversitesi’nde AB Araştırmaları ve İngiltere’de London School of Economics’te AB Ekonomi Mastırı yapmıştır. Kaymakcı ayrıca, 1999-2000 yılı eğitim döneminde Avrupa Komisyonu bursuyla College of Europe’ta AB Politikaları Mastırı  da elde etmiştir.

1994 yılında Dışişleri Bakanlığı’nda göreve başlayan Kaymakcı, merkez görevleri sırasında, Balkanlar, Çok Taraflı Ekonomik Kuruluşlar, Siyaset Planlama ve AB Dairelerinde görev yapmıştır. 2009-2011 yılları arasında Devlet Bakanı/AB Bakanı ve Başmüzakereci’nin Dışişleri Özel Müşaviri olarak çalışmış, Eylül 2009’dan itibaren bu göreve ek olarak AB Genel Sekreterliği/Devlet/AB Bakanlığı Sivil Toplum, İletişim ve Kültür Başkanlığı görevini de yürütmüştür.

Yurtdışında Trablus Büyükelçiliği, NATO Afganistan Kıdemli Sivil Temsilciliği ve iki kez de Avrupa Birliği Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği’nde görev yapmıştır. 2011-2013 yılları arasında Türkiye’nin Basra Başkonsolosluğu görevinde bulunan Kaymakcı, 1 Ekim 2013 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Bağdat Büyükelçiliği görevine getirilmiştir.

2004 yılında Afganistan’da NATO Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilen Büyükelçi Kaymakcı, Avrupa Koleji Yılın Mezunları Ödülüne 2007 yılında önerilen üç Kolej mezunundan biri seçilmiştir.

2004 yılında Afganistanda NATO Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilen Büyükelçi Kaymakcı, yabancı dil olarak İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

FARUK KAYMAKCI'NIN İNGİLİZCE RÖPORTAJ

https://youtu.be/iGcW5w0zTA8

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2020, 12:20

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Kaymakçı
Osman Kaymakçı - 3 yıl Önce

Faruk abimin sonuna kadar yanındayız hem akrabası hem de şehit ailesi olarak bu başkaları gibi sözde değil ozdedir

Ali Kapucu
Ali Kapucu - 3 yıl Önce

Günümüz dünyasinda Sosyal medyanın gücü aldı başını gitti. Bir insan hiç haberi olmadan dakikalar içerisinde vezir olabileceği gibi rezil de olabiliyor. Bu durum bazen yargısız infaz durumuna da dönüşebiliyor.
Konuya gelirsek bazen bir kelimenin telaffuzunu ana dilimizde bile konuşurken zorlanip takilabiliyoruz.
Nitekim Sayın Bakan Yardımcımızı en iyi taniyanlardan Emekli ABD Büyükelçisi Namık Tan diyor ki: "Bir meslek büyüğüm, zamanında; “diplomatlık paraşütle atlamaya benzer, paraşütün mutlaka açılmak zorundadır” demişti. İki lisana hakim olduğunu bildiğim, BE Faruk Kaymakçı’nın başına gelen talihsizlik, bana,bu sözü hatırlattı. BE Kaymakçı,böylesine acımasız eleştirileri hakketmiyor."
Istedikleri gibi yazip cizsinler. İngilizce de okunuşu bile basit bir kelime olan, "prepare" (hazırlamak) kelimesinde takılan değerli buyugumuzden, hiçbir şey eksilmez. Zira Sayın Kaymakçı’nın mesleki geçmişine, eğitim hayatına şöyle bir baksalar olayın basit bir dil surcmesi olduğunu anlar o çok bilmiş eleştirmenler.

Yaşar Yarıcı
Yaşar Yarıcı - 3 yıl Önce

Basit bir telaffuz hatasını abartarak sosyal medyada linç girişiminde bulunanları kınıyorum.Çok zor şartlarda okuyan, okullarında üstün başarı göstererek alanında uzmanlaşan ve Libya,Afganistan,Basra ve Bağdat gibi zor coğrafyalarda ülkemizi başarıyla temsil eden AB
Uzmanı büyükelçimizi haksız eleştirenleri insafa davet ediyorum.

Hayta Ibrahim Büyükacar
Hayta Ibrahim Büyükacar - 3 yıl Önce

Tosyali hemsehrimiz Dışişleri Bakan Yardimcisi Sn.Faruk Kaymakci'yi basit bir dil hatasindan dolayi Sosyal Medyadan Linc etmeye calisanlari siddetle kiniyorum, kendisinin her türlü yaninda ve destekçisi oldugumuzu birkez daha buradan hatirlatirim. #Farukkaymakçı #Yalnız #Degildir

Mehmet tümtürk
Mehmet tümtürk - 3 yıl Önce

Başkanım her zaman yanındayız..

Fikret duyar
Fikret duyar - 3 yıl Önce

Eleştirmişler derken acaba eleştiren ler ne kadar İngilizce bilip konuşabiliyor hadi onu da yaptı diyelim alnının teriyle buralara gelmiş birisini eleştirmek kimin haddine helal olsun Faruk beye

Ali danaci
Ali danaci - 3 yıl Önce

Allah yar ve yardımcın olsun inşAllah.

Veysel Yarıcı
Veysel Yarıcı - 3 yıl Önce

Insanların hata yapabilecekleri aşikardır. Önemli olan bilinçli bir hata olmamasıdır. Teleffuz hatasının arkasına sığınıp bakan yardimcimiza yapilan haksızlığı kınıyorum.


SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298