HASTANE KAVŞAĞINDA BİR SORUN VAR

banner315

320 Gündür Kavşakta Trafik Lambaları Çalışmıyor

HASTANE KAVŞAĞINDA BİR SORUN VAR
banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinin en önemli kavşaklarından olan Hastane Kavşağında yaşanan sinyalizasyon sorunu kazalara davetiye çıkarırken yayalarda çileden çıkarıyor.

İlçenin kilit kavşaklarından ve ilçeye girişinin birçok yol ile bağlantısının olduğu ve en önemlisi Hastane yolunun üzerinde bulunan ve halk arasında Hastane Kavşağı olarak bilinen yerde tam 320 gündür Trafik Lambaları çalışmıyor. Belediye tarafından yapılan yol yapım ve onarım çalışmalarının sonrasında kavşakta bulunan 12 adet Trafik Sinyalizasyon lambaları çalışmıyor ve büyük sorunların yaşanmasına neden oluyor.  

Hastane Kavşağında Trafik lambalarında yaşanan sorun nedeniyle çok defa yaralamalı veya maddi hasarlı kazaları meydana geldi.

Yaşanan sorunlar sürücüleri ve yayalara tehlike yaşatırken bu durum karşısında vatandaşların tüm uyarı ve taleplere rağmen sorunun çözümü konusunda hiçbir gelişme yaşanmıyor.

Sonuçta 320 gündür ilçenin en önemli kavşağında Trafik lambaları çalışmıyor.

Kavşakta yaşanan sorun ve tehlike adeta görmezden gelinirken, vatandaşlar “Burada ışıkların acilen yapılması gerekiyor. İlla birinin ölmesini mi bekleniliyor’’ sorusu gündeme getiriyor.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 6 ay Önce

Kimsenin olmadığı Sabah 05.30 da çalışıyor. Sorun sadece trafik ışıklarının çalışmaması değil, iki şeritli yolun o kavşaktan sonra tek şeride düşmesi ve çarşı içindeki kuyruk. Özellikle yanlış park etmekten kaynaklanan yoğunluğa çözüm bulunmalı. Trafik ışıkları yansa daha çok kuyruk uzamasına neden olur.Çözüm değil. Yol ver levhasını bilmeyen,sagdan soldan geçenler olduğu müddetçe düzelmez.

Tosya icin
Tosya icin - 6 ay Önce

Bu sorunu dile getirdiğimiz için tesk ederiz.Bu kavşak gerçekten büyük sorun ben en az 5 kere kazanın ucundan döndüm Herkes bir yerlere yetişme derdinden kendien gore yol benim sanıyor .Burası gibi önemli bir kavsaktada neden çalışmaz trafik lambaları belediye neden bir çözüm bulmaz buna sorun ne bunu anlamıyorum.İlla birileri mi ölecek...Lütfen burdan belediye yetkililerine yada artık kim sorumluysa bu trafik lambalarını devreye sokması lazım..yukarı aşağı yönlü bütün yoğun trafiğin biriktiği özellikle bazı saatlerde daha yoğun olan caddenin birde böyle trafik lambalarının devredışı bırakılması insanların iradesine bırakılması büyük sıkıntılara yol açmaktadır.Yan yoldan gelen bir aracın geçmesi ana yolsan gelen şoförün insafina bırakılması ayrı bir saçmalık..çünkü ne yazikkki kimse kimseye yol vermiyor ..

Tosya için
Tosya için - 6 ay Önce

Kendini disiplin edemeyene kurallar disiplin etmeli...sabahın beşinde yanan ışık otomasyona kontrollü dönüşebilir ama giden can bidaha gelmez..araba sürmesini bilmeyen kurallara uymayan o kadar insan çarkı burası gibi kontrolsüz kavşaklarda tehlike yaratıyorlar yol onların olmamasına rağmen geçmeye çalışıyorlar..trafik lambaları acilen yapılmalı çözüme kavuşturulmadir. Şehiriçi çift park sorunuda ayri bir sorun bununda çözüme kavuşturulması lazım.Belediye eleştirilebilir haber yapana niye laf atıyorsunuz..Çokta güzel haber bence.vatandasin derdine çözüm olmaya çalışıyor.

Hüseyin Töl
Hüseyin Töl - 6 ay Önce

Herkez kendi hakkına riayet etse hiçbir sorun yok

Fikret duyar
Fikret duyar - 6 ay Önce

Sadece trafiğin yoğun olduğu saatlerde çalışması daha iyi

Tosyalı37300
Tosyalı37300 - 6 ay Önce

Yapılacak haber kalmamış galiba ‘ veya muhabirimiz belediyeye kızmış

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307