Halep’e Yardım Kampanyasına Tosya MYO'dan Destek

Suriye’deki Halep Halkı için Tosya’da başlatılan yardım kampanyasına Tosya Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve akademisyenleri yardım yaparak destek verdi.

Haber: Sedat Ağacıkolu (İHA-Tosya )

Halep’te yaşanan yoğun bombardımanın ardından evsiz yurtsuz kalan Halep Halkı için ilçemizde faaliyet gösteren Hüda Derneği tarafından “Halep Ölüyor” sloganıyla ilçemizde yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanyanın başlatılmasıyla birlikte ilçemiz Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan yardım çadırına Tosya Halkı akın ederken Tosya Meslek Yüksekokulu öğrenci ve akademisyenleri kampanyaya destek oldu. Yardım konusunda duyarlı olan öğrenci ve akademisyenler giyim ve yiyecek malzemeleri ağırlıklı olmak üzere kuru gıda, bebek bezi, bebek maması, sağlık malzemeleri, battaniye gibi malzemeler Halep Halkına gönderilmek çadıra bırakıldı.

Halep halkına yardım için kurulan çadır önünde kısa bir konuşma yapan Öğretim Görevlisi Sezgin Bıçak gazetecilere yaptığı açıklamada ‘’Biz öğretim görevlileri ve öğrenciler buraya bir nebzede olsa safımızı belli etmek için geldik. Allah Suriye’deki kardeşlerimize yardım etsin. Orada yaşananları sosyal medyada gördükçe hepimizin içi sızlıyor. İnşallah Allah bizlere de şehadeti nasip eder’’ dedi.

Hüda-Der Derneği Tosya Temsilcisi Ömer Çetin ‘’ Öğrenci kardeşlerimiz Halep Ölüyor çadırımıza gelerek Suriye’de yaşanan zulme tepkilerini göstererek yardımda bulundular. Başta saygıdeğer hocaları olmak üzere tüm öğrenci kardeşlerimize ve de Tosya halkına 4 gün boyunca gösterdikleri ilgi ve desteklerden dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.

Çadırda gün boyu biriken yardım malzemeleri akşam saatlerinde görevliler tarafından çadırdan alınarak depoya kaldırılıyor. İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği kampanyada önemli miktarda yapılan yardımlar var. Yardımların artarak devam ettiğini belirten yetkililer ilçemizden yapılan yardımın bir tırı dolduracağını düşünüyor.  

Yapılan yardımlar cinslerine göre tasnif edilerek kampanyasının tamamlanmasının ardından Halep Halkına ulaştırılmak üzere ilçemizden yola çıkacak.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2016, 12:48

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif